Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pierwsze takie wydarzenie w Bydgoszczy. 80 firm z branży kolejowej spotkało się w BCTW

Dodano: 10.01.2024 | 12:36

Na zdjęciu: Uroczyste otwarcie I edycji spotkań kolej.net.

Fot. BB

W środę (10 stycznia), w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbyła się I edycja spotkań kolej.net. Na wydarzenie organizowane przez Polską Izbę Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei przybyło 80 wystawców z całego kraju.

Bydgoszcz koleją stoi – podkreśla Adam Musiał, dyrektor Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei. Izba mieści się w Bydgoszczy, dlatego też 10 stycznia zorganizowała ona pierwsze wydarzenie dla branży kolejowej, oparte na prezentacji swojej działalności, spotkaniach oraz nawiązywaniu relacji biznesowych w celu współpracy, wymiany wiedzy i umiejętności. W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym swoją ofertę przedstawiło 80 firm, a ich stoisko odwiedziło wielu gości.

Wszyscy wystawcy są członkami Izby. Łącznie zrzesza ona 369 członków – w pierwszej edycji gościmy 80 z nich, ale w przyszłości chcemy, by w BCTW odbywały się kolejne edycje. Mam nadzieję, że wystawców będzie zdecydowania więcej, ale uczestnictwo aż 80 firm uważamy za sukces – mówi Musiał. Łącznie w wydarzeniu weźmie udział około 400 uczestników z branży kolejowej. – Mam nadzieję, że formuła „table-top” spodoba się uczestnikom – dodaje.

Podczas spotkania kolej.net odbyło się walne zgromadzenie izby. Jak podkreśla Musiał, zorganizowanie przy okazji spotkania i możliwości prezentacji ofert oraz nawiązania relacji biznesowych to element wykorzystania czasu przedsiębiorców.


 PRZECZYTAJ TAKŻE: Po raz drugi tylko Pesa chce dostarczyć składy dla Kujaw i Pomorza. Cena wzrosła


Skoro Bydgoszcz koleją stoi, na wydarzeniu organizowanym przez bydgoski podmiot w bydgoskim centrum targowym nie mogło zabraknąć takich spółek, jak Kolejowe Zakłady Łączności, Pixel czy Pesa. – Dla nas jest to naturalne, że pojawiamy się podczas wydarzeń organizowanych w mieście będącym naszą siedzibą. Mamy szansę zobaczyć się z naszymi partnerami handlowymi, z którymi współpracujemy na co dzień. Skupiamy się na kontakcie ze strony naszego działu zakupów, aby współpracować z naszymi dostawcami – zaznacza Piotr Witucki, kierownik procesów zakupowych w Pesie. Jedną z firm, która dostarcza komponenty m.in. do produkowanych w Bydgoszczy tramwajów jest także uczestnicząca w targach PS Solutions, wytwarzająca przejścia między członami pojazdów szynowych.

Z możliwości spotkania wielu przedsiębiorców związanych z koleją skorzystała bydgoska firma KaPlast specjalizująca się w przetwórstwie tworzyw sztucznych. – Chcemy poszerzyć swoje portfolio o branżę kolejową i poznać nowych klientów. Mamy doświadczenie w produkcji materiałów niepalnych i złączy. Współpracujemy z branżą automotive i elektroniczną – dodaje Agnieszka Kapela ze spółki KaPlast.

Na targach nie zabrakło również Harting Polska – wiodącego na świecie producenta w zakresie technik łączeniowych stosowanych w kolejnictwie. Jeden z jej zakładów mieści się w Osielsku i niebawem nastąpi jego otwarcie po zakończeniu rozbudowy. – Z Izbą współpracujemy już od wielu lat, bierzemy udział w większości jej wydarzeń. Nie mogło nas tutaj zabraknąć, co więcej zgłosiliśmy się jako pierwsi – podkreśla Maria Worek, koordynatorka ds. marketingu Harting Polska.

W wydarzeniu wzięła również udział firma Enervision, reprezentująca międzynarodowe spółki z branży elektroenergetycznej jak m.in. Mosdorfer. – Na rynku kolejowym jesteśmy od niedawna, zatem na tym nowym, ciekawym wydarzeniu mamy okazję zaprezentować naszą ofertę i pokazać swoje produkty – mówi jej przedstawiciel Piotr Rudzki.