Bydgoszcz
4C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 4 • L 3
3C
Czw
3C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKolejny bieg z cyklu Biegowe Pory Roku. W niedzielę ZaDyszka Bydgoska!
biegowe pory roku - plakat
25.09.2019 | 20:51

Kolejny bieg z cyklu Biegowe Pory Roku. W niedzielę ZaDyszka Bydgoska!

Na zdjęciu: Cykl Biegowe Pory Roku składa się z czterech imprez.

Fot. mat. prasowe

Już w najbliższą niedzielę, 29 września odbędzie się kolejny bieg z serii Biegowe Pory Roku – ZaDyszka Bydgoska.

Cykl Biegowe Pory Roku stanowią cztery biegi rozgrywane w pierwszy kalendarzowy, dzień każdej pory roku. Jeżeli pierwszy dzień danej pory roku przypadnie w środku tygodnia, biegi będą rozgrywane w najbliższą niedzielę poprzedzającą pierwszy dzień: wiosny, lata, jesieni, zimy. Organizatorami wydarzeń są: CWZS Zawisza Bydgoszcz, Fundacja Zawisza, Biegi Bydgoszcz, Stowarzyszenie Akademia Mistrzów Sportu.

Rywalizacja odbywa się na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku i będzie toczyć się na dystansie 5 oraz 10 kilometrów. Krótszą z nich można także przejść z kijkami nordic walking. Zapisy na biegi zostały już zamknięte. Biuro zawodów w dniu imprezy (na terenie Myślęcinka) będzie czynne od od 8:00 do 10:30, zaś start zaplanowano na godz. 11:00. Pakiety startowe będzie można jednak odebrać w piątek (od 10:00 do 15:00) i sobotę (od 16:00 do 20:00) w biurze CWZS Zawisza Bydgoszcz.

Uczestnicy całego cyklu będą walczyć o miejsca w klasyfikacji generalnej z podziałem na kategorie wiekowe. Swoje wyniki z poszczególnych edycji będzie można zapisywać na specjalnie przygotowanych dyplomach, które będą rozdawane w niedzielę. Za ukończenie trzech biegów przyznawany będzie pamiątkowy medal.

Trasa ZaDyszki Bydgoskiej będzie dokładanie taka sama, jak przy biegu Wiosenne Przebudzenie. Prezentujemy ją poniżej.

biegowe pory roku, trasa - mat. organizatora

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści