Bydgoszcz
2C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L 1
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
-0C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKolejny etap budowy dróg dla rowerów na Kruszwickiej
kruszwicka bydgoszcz
29.04.2020 | 11:23

Kolejny etap budowy dróg dla rowerów na Kruszwickiej

Na zdjęciu: Budowa dróg przy ulicy Kruszwickiej rozpoczęła się w drugiej połowie marca.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

Wykonawca prac przy budowie dróg rowerowych przy ulicy Kruszwickiej rozpoczął prace na odcinku przy Centrum Handlowym Rondo.

Przebudowa ulicy Kruszwickiej i placu Poznańskiego wraz z przyległymi do niego ulicami rozpoczęła się w połowie marca. Zgodnie z projektem, drogi rowerowe przy Kruszwickiej powstają po obu stronach jezdni. – Wydzielona droga rowerowa będzie funkcjonować na całej długości po stronie zachodniej (przy centrum handlowym). Po stronie wschodniej (od strony szkoły) część trasy wytyczona zostanie w formie drogi rowerowej i pieszo-jezdni. Wykonane zostaną też nowe zatoki autobusowe na wylocie z ronda w ulice Szubińską i Stromą – informował Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP. W ramach zadania przewiduje się także przebudowę oświetlenia ulicznego, urządzeń energetycznych i teletechnicznych, sygnalizacji świetlnej oraz sieci wodno-kanalizacyjnej.

Zobacz również:

Stłuczka za stłuczką. Plac Poznański nową zmorą kierowców

Obecnie na całym realizowanym odcinku prowadzone są prace ziemne, brukarskie i energetyczne. Trwa też układanie nawierzchni na przyszłych ścieżkach rowerowych. – W tym tygodniu wykonawca będzie kontynuował dalsze roboty na ulicy Stromej, Szubińskiej i Poznańskiej. Od środy, 29 kwietnia rozpoczęły się prace związane z budową ścieżki rowerowej i chodnika na wysokości centrum handlowego Rondo – podaje zarząd dróg. Zgodnie z komunikatem ZDMiKP, ruch pieszych na tym odcinku będzie odbywał się wyznaczonymi ciągami. Tymczasowo przesunięto też przystanek autobusowy znajdujący się na wysokości głównego wejścia do centrum handlowego.

Nowe miejsce dla pasażerów będzie zlokalizowane bliżej ronda Poznańskiego tj. za wyjazdem z parkingu podziemnego – podał ZDMiKP. Drogowcy zapewniają, że pomimo wielu prowadzonych prac, ruch w tej części miasta odbywa się płynnie. Warto dodać, że drogi rowerowe powstają też wokół placu Poznańskiego. By ułatwić rowerzystom dojazd do najniżej położonej części placu, powstaje też odcinek trasy rowerowej po północnej stronie ulicy Poznańskiej do przejścia na wysokości ulicy Chwytowo.

Warto jednak pamiętać, że na placu Poznańskim w pierwszym tygodniu kwietnia została wyłączona sygnalizacja świetlna. Ponadto, ograniczona została liczba pasów ruchu – na dojazdach do ronda został zamknięty skrajnie lewy pas. Zwężenie występuje także na odcinku od placu Poznańskiego do ronda Grunwaldzkiego, a ponadto wyłączony z ruchu jest lewoskręt z ronda Grunwaldzkiego (od strony ul. Focha) do ul. Kruszwickiej. Tak jak pisaliśmy na MetropoliaBydgoska.PL, wraz z wyłączeniem sygnalizacji świetlnej na placu Poznańskim zaczęło dochodzić do licznych kolizji. Do stłuczek regularnie dochodzi zarówno od strony Szubińskiej, jak i bliżej Poznańskiej. Najczęściej są efektem wymuszenia pierwszeństwa przez kierowców, którzy albo nie dojrzeli nadjeżdżającego pojazdu, albo zapominając o zmianie organizacji ruchu, wjechali na rondo bez wcześniejszego rozejrzenia się.

Drogowcy zapewniają, że prace postępują zgodnie z planem. Ich zakończenie planowane jest w czerwcu bieżącego roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści