Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny ruch siatkarskiego Pałacu. Nowa zawodniczka w składzie

Dodano: 13.06.2023 | 14:43

Na zdjęciu: Wiktoria Makarewicz została nową siatkarką only.bio Pałacu Bydgoszcz.

Fot. KS Pałac Bydgoszcz / materiały prasowe

KS Pałac Bydgoszcz nie zwalnia tempa. Klub Tauron Ligi we wtorkowe (13 czerwca) popołudnie ogłosił nazwisko kolejnej nowej zawodniczki w składzie na sezon 2023/2024.

Bydgoski klub jest aktywny w budowaniu składu na nowe rozgrywki. Do Pałacu wcześniej dołączyła atakująca Joanna Sikorska, a dzisiaj poinformowano, że jej zmienniczką będzie Wiktoria Makarewicz. W minionym sezonie, jej klubem były I-ligowe Karpaty Krosno, a w maju br., w barwach AZS Pans Krosno zdobyła akademickie mistrzostwo Polski, a w całym turnieju wybrano ją za najlepszą atakującą i najbardziej wartościową zawodniczkę zmagań.

21-letnia Makarewicz jest obok Sikorskiej drugą nową zawodniczką w składzie Pałacu na nadchodzący sezon. Bydgoski klub wcześniej przedłużył kontrakty z trzema przyjmującymi: Polą Nowakowską, Julią Gliwą i Koletą Łyszkiewicz, grającymi na pozycji libero Agatą Witkowską i Aleksandrą Justką oraz rozgrywającą Pauliną Bałdygą. Do drużyny na pewno dołączą nowe środkowe, klub szuka jeszcze zmienniczki dla Bałdygi na pozycji rozgrywającej.

Z Pałacem pożegnało się siedem zawodniczek. Nowych klubów szukają środkowe Kinga Różyńska, Anna Lewandowska i Kamila Kobus. przyjmująca Dominika Milun oraz atakująca Anneclaire Ter Brugge, zaś Ewelina Żurowska zawiesiła karierę, a zakończyła ją rozgrywająca Magdalena Mazurek, która w klubie pozostaje na stanowisku menedżera i w tej roli zastąpi Ewę Kowalkowską.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments