Bydgoszcz
-0C
Mgła
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 1 • L -1
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaKolejny sukces Wzornictwa UTP. Studentka zdobyła nagrodę w ogólnopolskim konkursie
oliwia błaszkiewicz wzornictwo utp
14.07.2020 | 13:24

Kolejny sukces Wzornictwa UTP. Studentka zdobyła nagrodę w ogólnopolskim konkursie

Na zdjęciu: Oliwia Błaszkiewicz – studentka Wzornictwa UTP - została laureatką drugiego miejsca w ogólnopolskim konkursie pt. “Usiądź wygodnie".

Fot. UTP

Oliwia Błaszkiewicz – studentka Wzornictwa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy została laureatką drugiego miejsca w konkursie „Usiądź wygodnie”. To kolejny sukces studentów tego kierunku w ogólnopolskiej rywalizacji.

Konkurs „Usiądź wygodnie” jest organizowany przez firmę Complet Furniture z Wielkopolski. – Oliwia zaprojektowała modułowy mebel ogrodowy – 2 fotele oraz 2 pufy z możliwością ich adaptacji do formy stołu. Każdy z elementów można łączyć ze sobą w dowolnej konfiguracji, przy pomocy zaprojektowanych przez autorkę złączek. Jest to ogromny sukces naszej studentki, gdyż znalazła się wśród laureatów reprezentujących profesjonalne studia projektowe – podkreśla UTP. Uczelnia dodaje, że praca wykonana została w pracowni projektowania ogólnego kierowanej przez mgr Elizę Sikorrę. Projekt można zobaczyć poniżej.

To kolejne wyróżnienie dla studentki Wzornictwa UTP. W tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu na Najlepsze Opakowania Roku 2020, studenci UTP uzyskali aż 10 nominacji w pięciu kategoriach. – Bydgoska uczelnia uplasowała się w rankingu na drugim miejscu, wyprzedził ją tylko Uniwersytet Artystyczny z Poznania, który uzyskał 13 nominacji – podkreślał uniwersytet. Warto dodać, że projekty osób kształcących się na Wzornictwie UTP można także podziwiać w przestrzeni miasta – to m.in. zaprojektowane przez Agatę Łapińską ławki i kwietniki na Starym Rynku w Bydgoszczy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści