Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejowy Dzień Dziecka w Bydgoszczy. W programie wystawa taboru

Dodano: 25.05.2023 | 11:55

Na zdjęciu: Kolejowy Dzień Dziecka 2023 odbędzie się on 1 czerwca w godzinach 10:00-15:00 na terenie dworca Bydgoszcz Główna.

Fot. Szymon Fiałkowski

Fundacja Instytut Edukacyjny Kolej na Ciebie serdecznie zaprasza na Kolejowy Dzień Dziecka 2023. Odbędzie się on 1 czerwca w godzinach 10:00-15:00 na terenie dworca Bydgoszcz Główna (Izba Tradycji Kolejnictwa w Bydgoszczy) na peronie 3.

Wydarzenie Kolejowy Dzień Dziecka 2023 objął Patronatem Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. Głównym punktem programu imprezy, która odbędzie się za tydzień, 1 czerwca na dworcu Bydgoszcz Główna będzie wystawa taboru kolejowego należącego do przewoźników kolejowych, a także możliwość obejrzenia starszych typów lokomotyw zarówno pasażerskich, jak i towarowych.

Na peronie 3 pojawią się również stoiska spółek kolejowych, co umożliwi poznanie oferty przewoźników kolejowych obsługujących województwo kujawsko-pomorskie, a także kącik wolontariatu Izby Tradycji Kolejnictwa w Bydgoszczy. Uczestnicy będą mieli możliwość otrzymania naklejek promocyjnych Izby i Kolejowego Dnia Dziecka 2023, przeczytania ulotek o działalności Fundacji Instytut Edukacyjny Kolej na Ciebie, przymierzenia czapki kolejarza, porozmawiania z wolontariuszami i wypełnienia kwestionariusza kandydata do wolontariatu długoterminowego Izby.

Dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat będą mogli wziąć udział w warsztatach z sygnalizacji kolejowej połączonych z odwiedzeniem nastawni BGA obsługującej ruch kolejowy na stacji Bydgoszcz Główna. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymają nagrody – gadżety ufundowane przez przewoźników kolejowych. Zapisy na warsztaty są prowadzone poprzez formularz na stronie: https://forms.gle/5t8zP2GVrNJ9KVby8 – liczba miejsc jest ograniczona. – Ostatnie zgłoszenia przyjmujemy 30 maja. Zastrzegamy sobie do niebrania pod uwagę zgłoszeń wysłanych zbyt późno lub niekompletnych – informują organizatorzy.

Podczas Kolejowego Dnia Dziecka odbędzie się również wystawa eksponatów Izby Tradycji Kolejnictwa w Bydgoszczy – stopniowo budowanej wystawy stałej lokalnego muzeum kolejnictwa.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Na Sułkowskiego powstanie sygnalizacja świetlna. Prace jeszcze w tym roku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Matka
Matka
6 dni temu

Fajna atrakcja tylko że 1 wypada w czwartek. Ludzie pracują. Ktoś wziął to pod uwagę?