Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Na Sułkowskiego powstanie sygnalizacja świetlna. Prace jeszcze w tym roku

Dodano: 23.05.2023 | 09:49

Na zdjęciu: Na skrzyżowaniu Sułkowskiego z Czerkaską powstanie sygnalizacja świetlna.

Fot. ZDMiKP

Na skrzyżowaniu Sułkowskiego i Czerkaskiej powstanie sygnalizacja świetlna. ZDMiKP ogłosił przetarg na jej montaż i przekonuje, że to rozwiązanie poprawi bezpieczeństwo na ważnym skrzyżowaniu na osiedlu Leśnym.

Skrzyżowanie Sułkowskiego z Czerkaską znajduje się na osiedlu Leśnym. Co jakiś czas dochodzi na nim do zdarzeń drogowych. ZDMiKP postanowił zamontować na nim sygnalizację świetlną. Jak przekonują drogowcy, ma ona przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo pieszych na tym bardzo ruchliwym skrzyżowaniu.

Światła mają ułatwić również wyjazd na ulicę Sułkowskiego kierowcom z ul. Czerkaskiej. W godzinach szczytu skręt w lewo z Czerkaskiej w Sułkowskiego, potrafi być bardzo czasochłonnym manewrem, ze względu na duże natężenia ruchu pojazdów i pieszych – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP. I dodaje, że o rozwiązanie tego problemu apelowali wcześniej mieszkańcy.

Obecnie drogowcy szukają wykonawcy dokumentacji projektowej i montażu sygnalizacji. Oferty mamy poznać 5 czerwca. Roboty mają zająć około czterech miesięcy. – Warto podkreślić, że nowa sygnalizacja będzie już uwzględniać rozbudowę ulicy Sułkowskiego o drogę rowerową. Ustawienie masztów i lokalizacja przejść dla pieszych zostały tak dobrane, aby bez zmian uzupełnić infrastrukturę o drogę rowerową. Obecnie dla tego zadania powstaje koncepcja programowa-przestrzenna – zaznacza Okoński.

CZYTAJ TAKŻE: Budynek VII LO w końcu zostanie wyremontowany

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rysio
Rysio
1 rok temu

Kolejne światła haha
Gdzie następne?

Rysio
Rysio
1 rok temu

Pewnie na Inowrocławskiej tam gdzie powstaje osiedle ?

FFF
FFF
1 rok temu

Ludzie łażą i jeżdżą jak debile i stąd wypadki…

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Weźcie się za auta notorycznie pakujące koło przejścia „bo ja tylko na chwilę na pocztę”, które całkowicie zasłaniają pieszemu widok na Czerkaską, a kierowcy na chodnik przed przejściem.

Kier
Kier
1 rok temu

Z jednej strony może usprawni ruch włączając się z Czerkaskiej ale na 99% w szczycie sznur aut na Sułkowskiego będzie sięgał pewnie do okolic Kamiennej bo znając speców w tym mieście tak pięknie zaprogramują światła. Sułkowskiego zacznie bardzo się korkować i ruch będzie przypominać ten na Skłodowskiej gdzie nawalone światła prawie na każdym skrzyżowaniu

Mikołaj
Mikołaj
1 rok temu

A wystarczyło zrobić tam rondo…