Bydgoszcz
-3C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H -2 • L -3
3C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
5C
Pon
4C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKomunikacja miejska w wakacje. Rzadziej, ale z nowymi połączeniami
linia 95, autobus, - SG
19.06.2016 | 08:09

Komunikacja miejska w wakacje. Rzadziej, ale z nowymi połączeniami

W wakacje można spodziewać się wielu zmian w komunikacji miejskiej.

Na zdjęciu: Linia 95

Fot. Stanisław Gazda

27 czerwca rozpoczną się wakacje. Przerwa od nauki będzie jak co roku oznaczać zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej – autobusy i tramwaje będą jeździć nieco rzadziej, ale na ulicach pojawią się nowe połączenia.

Zmiana z tradycyjnego rozkładu na wakacyjny będzie oznaczać minutowe korekty oraz nieco mniejszą liczbę kursów na wybranych liniach. Przed rokiem zmiany dotyczyły siedemnastu połączeń autobusowych i pięciu tramwajowych. W tym roku sytuacja powinna być podobna. – Część rozkładów już opublikowaliśmy na naszej stronie internetowej, a kolejne będziemy uzupełniać w najbliższych dniach – tłumaczy Krzysztof Kosiedowski. Rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zaapelował też do wszystkich pasażerów o uwagę na przystankach. – Pamiętajmy, żeby koncentrować wzrok na wakacyjnych rozkładach, aby uniknąć pomyłek – dodaje.

W ostatnich latach wakacje były też okazją do wprowadzenia korekt na innych liniach, które nie są objęte letnią zmianą rozkładu, lecz tym razem ma się obyć bez większych roszad. W ostatnich miesiącach rozkłady były bowiem regularnie zmieniane w związku z nowym układem komunikacji wprowadzonym po uruchomieniu linii tramwajowej do Fordonu. – Od ostatnich korekt minęły zaledwie dwa tygodnie, więc nie planujemy w najbliższym czasie kolejnych – zapewnia Kosiedowski.

Od dwóch tygodni bydgoszczanie mogą korzystać z nowego połączenia międzygminnego. Linia 95 kursuje na trasie między osiedlem Tatrzańskim a Strzelcami Górnymi i Dolnymi. Wkrótce na drogi wyjadą także autobusy oznaczone numerem 99, które połączą plac Kościeleckich z Nową Wsią Wielką, jadąc przez Brzozę, Chmielniki i Prądocin. Początkowo zapowiadano, że mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej linii już w czerwcowe weekendy, ale ostatecznie jej start przełożono na początek lipca. W wakacje regularne kursy rozpoczną także Bydgoskie Linie Turystyczne oznaczone numerami 0 (tramwaj na strasie Bałtycka – Jagiellońska – Las Gdański), 100 (autobus ze Starego Rynku do Myślęcinka) oraz 102 (autobus ze Starego Rynku do Exploseum), które w ostatnich tygodniach funkcjonowały tylko okazjonalnie.

Pierwszego dnia lipca uruchomione zostanie także trzecie połączenie tramwaju wodnego. Linia „Wschodnia” będzie pokonywać drogę z Rybiego Rynku do Brdyujścia, zatrzymując się też – w zależności od kierunku – na przystankach: Hala Łuczniczka lub Dworzec Autobusowy, Tesco lub Słoneczny Młyn, WSB oraz Stocznia. Najpóźniej uruchomione połączenie tramwaju wodnego będzie też najkrócej funkcjonującym, bo tylko do 28 sierpnia. Pozostałe linie – „Słoneczna” i „Staromiejska”, podobnie jak autobusowe połączenie sezonowe o numerze 75, które wozi pasażerów z Przylesia do Ostromecka i z powrotem, są dostępne od 30 kwietnia.


Powiązane treści