Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKomunikacyjne zmiany w centrum Bydgoszczy. Nowe rondo połączy cztery ulice
16-05-2019 Zmiana organizacji ruchu_ rondo Bernardyńskie Bydgoszcz - SF (5)
24.12.2019 | 13:02

Komunikacyjne zmiany w centrum Bydgoszczy. Nowe rondo połączy cztery ulice

Na zdjęciu: Nowe rondo połączy ulice Bernardyńską, Kujawską, Toruńską i Wały Jagiellońskie.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Trwają prace związane z rozbudową ulicy Kujawskiej i budową nowej linii tramwajowej. Jednocześnie, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podaje, że duże zmiany wystąpią na rondzie Bernardyńskim.

Ulice: Kujawską, Wały Jagiellońskie i Bernardyńską i Toruńską połączy nowe rondo. – Wyspa centralna będzie położona w osi rozbudowywanych ulic – informują drogowcy. Jak podkreślają, dostępne będą wszystkie relacje: Kujawska, Bernardyńska i Babia Wieś.

Jak funkcjonować będzie komunikacja? Przystanki tramwajowe zlokalizowane będą na Bernardyńskiej i Toruńskiej pomiędzy jezdniami, a autobusowe – na początku Bernardyńskiej (w obu kierunkach) i Toruńskiej w stronę ronda Toruńskiego oraz na Zbożowym Rynku. – Zatoki będą wykonywane z kamiennej kostki – dodają w komunikacie drogowcy i zaznaczają, że poziom nowego ronda będzie wyższy o ok. metr. Parking z kolei nadal będzie funkcjonował pomiędzy ulicami Kujawską, Toruńską i Ustronie.


CZYTAJ WIĘCEJ: Zmiana w organizacji ruchu na Kujawskiej. Tak postępują prace


Zmiany obejmą też rowerzystów, bo całe rondo i dochodzące do niego ulice będą wyposażone w obustronne drogi rowerowe. Na Zbożowym Rynku, droga rowerowa po południowej stronie będzie się łączyć z powstałym w 2019 r. kontrapasem na Wiatrakowej, co zapewni wygodny dojazd ze Szwederowa, zaś po północnej stronie powstanie połączenie dla rowerzystów z ul. Długą, a to pozwoli na bezpieczny dojazd do Starego Miasta.

Z nawierzchni z płyt granitowych powstaną chodniki przylegające do Starego Miasta, a jednocześnie takie same płyty będą posiadały ciągi dla pieszych przy placu Kościeleckich oraz na fragmencie Długiej od Zbożowego Rynku do Pod Blankami. Na pozostałych chodnikach i przystankach stosowane będą płyty lub kostka betonowa. Stylowa kostka kamienna zastosowana zostanie też na odcinku ul. Długiej oraz drogach serwisowych obsługujących zaplecze budynku UKW przy placu Kościeleckich oraz zabudowania kościoła garnizonowego. Odcinek ul. Długiej przy Zbożowym Rynku będzie miał charakter ulicy bez przejazdu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści