Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeNa Kujawskiej kolejna zmiana. Ruch będzie prowadzony przy Zielonych Arkadach [ZDJĘCIA]
06.12.2019 | 10:49

Na Kujawskiej kolejna zmiana. Ruch będzie prowadzony przy Zielonych Arkadach [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Jeszcze w tym roku wykonawca prac związanych z budową nowej linii tramwajowej przełoży ruch na nowe jezdnie, które powstały wokół ronda Kujawskiego. 

Drogowcy informują, że do końca listopada zrealizowano ok. 30 procent zakresu rzeczowego zadania, a plac budowy został wykonawcy przekazany w lutym br.

Wykonawca inwestycji – jak przekazują urzędnicy – ma jeszcze w tym miesiącu przełożyć ruch wokół ronda Kujawskiego na zbudowane od strony centrum handlowego Zielone Arkady nowe jezdnie. Te, po których się odbywa on do tej pory (w kierunku ronda tymczasowego u zbiegu Solskiego i Chołoniewskiego) mają zostać rozebrane. Te roboty mają zostać wykonane także w przerwie zimowej. Ponadto, kontynuowana jest budowa murów oporowych, które zabezpieczą torowisko znajdujące się pomiędzy jezdniami ul. Kujawskiej, a samo rondo Kujawskie względem wcześniejszego poziomu jest obniżane o ok. dwa metry. Rondo Bernardyńskie z kolei ma być posadowione około metra wyżej od obecnego poziomu.

Praca na budowie wre, bo równolegle układane są już pierwsze odcinki szyn na rondzie Kujawskim. Wcześniej ułożono je także na rondzie Bernardyńskim. Rozjazdy na rondzie Kujawskim mają umożliwić wyprowadzenie linii w kierunku Solskiego. Jak informują drogowcy, w przyszłości planowana jest budowa kolejnej trasy tramwajowej – przez Szwederowo w kierunku ronda Grunwaldzkiego.

0 0 votes
Article Rating
Na Kujawskiej kolejna zmiana. Ruch będzie prowadzony przy Zielonych Arkadach [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nemesis
Nemesis
4 lat temu

jak durnym trzeba być, żeby nie wykorzystać infrastruktury i warunków do budowy skrzyżowania bezkolizyjnego w tym miejscu, tylko budować coś takiego. Kretyn wymyślił, drugi zatwierdził i będzie kolejny kibel. A można było normalnie ruch samochodowy puścić tak jak był czyli ulicą na poziomie wyżej jak wcześniej a tramwaj wpuścić w kanał pod, bo było jak i gdzie pogłębić istniejące już tunele zasypane 20 lat temu i tam też zrobić przejścia podziemne dla pieszych…a tak będzie kibel, wieczny korek i ryzyko zderzenia z tramwajem i blokowania ruchu jak na wszystkich innych skrzyżowaniach gdzie się krzyżują drogi samochodów tramwajów i pieszych….debile to… Czytaj więcej »

Jaj
Jaj
4 lat temu

Przejeżdżałem dziś ulicą Pod Skarpą i ze zdumieniem zauważyłem, że drogowcy (albo mieszkańcy 😉 cichaczem zdemontowali te kretyńskie żółte plastkowe pachołki, które zwężały jezdnię i podobno miały „uspokoić ruch”, a w rzeczywistości tylko wkurzały kierowców i powodowały zatory na tej ważnej ulicy. Na początku drogowcy z odiotycznym uporem bronili tego „cudownego wynalazku”, ale chyb już wymiękli

Leszek
Leszek
3 lat temu

To IDIOCI mogli wymyśleć coś takiego co budują tzn przebudowa ronda Kujawskiego Wybudowali wielką galerię ,ludzie chodzą jak barany ,jezdnia 4 pasmowa ,przejście bez świateł XXI wiek a tu ani tunelu (zawalili) ani kladki Teraz jakieś dziury (obniżanie terenu ) To tak jest że nie bierze się ludzi kompetentnych tylko ,,swoich”Wojska Polskiego zrobili parę lat wcześniej tzw zieloną falę a teraz już nie ma jej Następna sprawa skręt z Chemicznej w Wojska Polskiego O godz 14 nie da się skręcić (sądzę że budowa ma poprawić ruch a nie go pogorszyć) Zamiast skręt zrobić pomijając rondo (przyklad Toruń skrę z mostu… Czytaj więcej »