Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 19 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKończą się prace przy placu zabaw na osiedlu Bajka. Wiemy, kiedy zostanie otwarty!
05.08.2021 | 13:34

Kończą się prace przy placu zabaw na osiedlu Bajka. Wiemy, kiedy zostanie otwarty!

Na zdjęciu: Nowy plac zabaw w Fordonie powstał w centralnej części parku na osiedlu Bajka, pomiędzy ulicami Andersa i Akademicką.

Fot. BB

W parku Bydgoskich Spółdzielców na osiedlu Bajka w Fordonie kończą się prace przy budowie placu zabaw. Inwestycja realizowana przez Fordońską Spółdzielnię Mieszkaniową zostanie oddana do użytku pod koniec sierpnia.

Budowa planowanego od kilku lat placu w parku na Bajce rozpoczęła się kilka tygodni temu. Był to kolejny element rewitalizacji terenu zielonego – wcześniej odnowiono część alejek oraz zamontowano oświetlenie. Nowy plac, który powstaje w centralnej części parku, składa się z dwóch części – dla młodszych i starszych dzieci.


ZOBACZ, JAK WYGLĄDA NOWY PLAC ZABAW NA OSIEDLU BAJKA W FORDONIE [ZDJĘCIA]


Dostawa i montaż elementów małej architektury placów zabaw dla dzieci najmłodszych i dzieci starszych wyniósł 249 tysięcy złotych. Nie udało się pozyskać nam niestety pieniędzy z miasta, budżetu obywatelskiego ani z innych źródeł, więc proces rewitalizacji parku przebiega wolniej niż chcieliby mieszkańcy. Liczyliśmy na zmianę regulaminu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, który pozwoliłby na zgłoszenie naszych planów rewitalizacji parku do konkursu – pod głosowanie mieszkańców. W chwili obecnej można zgłaszać tylko projekty leżące na terenach miasta – wyjaśnia Dorota Kmuk, kierownik biura zarządu FSM.

W parku na Bajce ustawiono urządzenia dla dzieci w różnym wieku: huśtawki, karuzele, zestawy zabawowe typu „małpi gaj” i przypominające statek, zjeżdżalnie czy zestaw do kalisteniki. Obecnie trwają prace wykończeniowe – przede wszystkim budowa chodników prowadzących na teren placu zabaw. Jak się dowiedzieliśmy, jego otwarcie nastąpi w poniedziałek, 30 sierpnia o godzinie 12:00.

To nie koniec inwestycji na Bajce. W parku planowana jest w dalszym etapie budowa siłowni zewnętrznej i wiaty rowerowej. – Ustawione i dostawione zostaną też nowe ławeczki. Udało się nam pozyskać sponsorów na ten cel – informuje Kmuk. Pod koniec sierpnia rozpocznie się natomiast budowa 86 miejsc parkingowych (w tym czterech dla osób niepełnosprawnych) przy ulicy Szelburg-Zarembiny, na terenie przy skrzyżowaniu z ulicą Brzechwy. Miejsca postojowe będą oświetlone i wyposażone w odwodnienie. – Prace będą wykonywane etapowo. Koniec budowy nastąpi w 2022 roku – precyzuje kierownik biura zarządu FSM.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści