Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaKonfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy wystawiają listy do sejmiku
16.03.2024 | 21:12

Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy wystawiają listy do sejmiku

Zdjęcia:

Konfederacja w koalicji z Bezpartyjnymi Samorządowcami ma wystawić listy w wyborach samorządowych do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Część z kandydatów zaprezentowano podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy.

Konfederacja startuje w koalicji z Bezpartyjnymi Samorządowcami nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim, ale w całym kraju i wspólnie wystawiła listy w wyborach samorządowych. – W całym województwie wystawiamy wspólnie listy wyborcze – mówi jeden z liderów Konfederacji w Bydgoszczy Marcin Sypniewski. Jak dodaje, na listach jest wielu młodych kandydatów. – Mamy jeden z młodszych komitetów w całym kraju – zaznacza.


WSZYSTKIE INFORMACJE W JEDNYM MIEJSCU – OBSERWUJ SERWIS WYBORY 2024 BYDGOSZCZ


Sypniewski wspomina, że wielu spośród tych kandydatów, którzy w kwietniu walczyć będą o mandat w sejmiku, byli młodzi w czasie, gdy marszałkiem województwa zostawał Piotr Całbecki. – Tak naprawdę urząd marszałkowski trzeba przewietrzyć, bo jak ktoś kilkanaście lat sprawuje tę samą funkcję, to w końcu przyda mu się zmiana i w tym celu idziemy do samorządu – podkreśla. Nadmienia, że wybory samorządowe to nie są wybory polityczne, ale takie, w których trzeba wybrać osoby potrafiące zadbać o sprawy drogowe czy chodniki bądź zadbać o środki finansowe w samorządzie, a także działać na rzecz całego województwa. – Idziemy po to, aby raz – patrzeć władzy na ręce, a dwa, żeby rzeczywiście te pieniądze wydawane były uczciwie i równomiernie – mówi.

W okręgu 1 liderem listy Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców jest radca prawny Michał Cierżnicki, który – jak sam przyznaje – polityką na dobre i na poważnie zainteresował się w czasie pandemii COVID-19. – Wszystko, co się wtedy działo: zamknięte lasy, obowiązek zakrywania twarzy maseczką, zamykanie szkół, przedsiębiorstw bez rekompensat, spowodowało we mnie gniew i potrzebę społecznego zaangażowania się w działalność na szczeblu lokalnym – nie ukrywa. Jako radca prawny, Cierżnicki w sądach w sprawach obywateli podważał legalność wszystkich wprowadzanych w drodze rozporządzeń nakazów i zakazów. – Przy okazji tych wszystkich spraw, spotykałem się także z przedstawicielami władz lokalnych na szczeblu samorządowym, a to, co mnie przeraziło, to ich wypowiedzi, którzy doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że to było bezprawne, a mimo to nie robili nic – podkreśla Cierżnicki. W sejmiku nie tylko chciałby mieć czynny wpływ na tworzenie prawa miejscowego i tego, co się działoby, gdyby doszło w przyszłości do podobnej sytuacji.

O miejsce w sejmiku województwa walczyć będą także m.in. przedstawiciele Konfederacji Korony Polskiej Grzegorza Brauna – jedynką na liście w okręgu drugim jest Krystyna Jarocka, a w okręgu piątym – Sławomir Ozdyk. – Poza listami do sejmiku, wystawiamy kandydatów na radnych w gminach Pruszcz i Bukowiec oraz zgłosiliśmy kandydata na wójta Dąbrowy Biskupiej – kończy Sypniewski.

KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY – LISTA W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH 2024 DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

Okręg 1 (m. Bydgoszcz)
1. Michał Cierżnicki
2. Piotr Kowalski
3. Krzysztof Ćwikliński
4. Hubert Krzyżański
5. Kornelia Powalisz
6. Anna Karaszewska
7. Patrycja Sieg

Okręg 2 (pow. bydgoski, sępoleński, świecki, tucholski)
1. Krystyna Jarocka
2. Eryk Ciesielski
3. Kamila Szczęsna
4. Patryk Kowalski
5. Elżbieta Madejska-Nica
6. Michał Wróblewski
7. Wojciech Sypniewski

Okręg 3 (m. Grudziądz, powiaty: brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, rypiński, wąbrzeski)
1. Adam Rybiński
2. Paweł Zwoliński
3. Agnieszka Borsuk-De Moor
4. Katarzyna Błaszkiewicz
5. Paweł Powalisz
6. Emilia Rybarczyk
7. Piotr Kochański

Okręg 4 (m. Toruń, powiaty: chełmiński, toruński)
1. Tomasz Sikorowski
2. Wiktor Rybarczyk
3. Anna Binkowska
4. Magdalena Ćwiklińska
5. Artur Nica
6. Grażyna Wolska-Gastoł
7. Anna Adamska-Pielesz

Okręg 5 (powiaty: inowrocławski, nakielski, mogileński, żniński)
1. Sławomir Ozdyk
2. Michał Kotulski
3. Janusz Borkowski
4. Maria Szuman
5. Małgorzata Sieg
6. Renata Sypniewska
7. Tymoteusz Kisiel

Okręg 6 (m. Włocławek, powiaty: aleksandrowski, lipnowski, radziejowski, włocławski)
1. Anna Skrzypek
2. Beata Orzelska
3. Monika Zwolińska
4. Rafał Kowalski
5. Tymoteusz Wiliński
6. Bartosz Grabowski
7. Agnieszka Rybińska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zzz
zzz
4 miesięcy temu

Mamy czwartego kandydata na Prezydenta Bydgoszczy a na MB cichutko. Dlaczego? Oczywiście, że kandydatura nie ma szans i nie brak opinii jakby powiedziało TVP że to podstawka Schreibera, żeby Bruskiego i tą lewaczkę Thomas osłabić, ale jednak kandydatka jest i warto byłoby jej poświęcić trochę miejsca. Minęło już kilka dni od ogłoszenia. Czytelnicy powinni wiedzieć którzy kandydaci co sobą reprezentują.