Bydgoszcz
7C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 7km/h SE
H 7 • L 6
9C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaKoniec koronaferii. Jest już plan e-lekcji na poniedziałek
lekcje, komputer, dziecko - urzad marszałkowski
13.03.2020 | 18:40

Koniec koronaferii. Jest już plan e-lekcji na poniedziałek

Na zdjęciu: Dzieci od poniedziałku będą uczyć się przez komputer.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Hasło #Koronaferie zyskało na moment popularność w internecie. W poniedziałek nastąpi jednak powrót do nauki. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła to, jak informuje urząd marszałkowski, pierwsza taka inicjatywa w kraju.

Na początek pojawią się lekcje dla ósmoklasistów i maturzystów, bo to oni mogą ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisje online będą odbywać się na www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.

Projekt jest naszą odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Będziemy nadawać codziennie 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję – mówi marszałek Piotr Całbecki. Program przygotowują wspólnie metodycy pracujący we wszystkich kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli, a zajęcia mają prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści, którym towarzyszyć będą moderatorzy, za których pośrednictwem będzie można zadawać pytania prowadzącym lekcje.

Na poniedziałkowe zajęcia dla ósmoklasistów, które rozpoczną się o godz. 9.00, złożą się lekcje języka polskiego, języka angielskiego lub niemieckiego i matematyki. Dla maturzystów jest już nawet dokładny plan e-zajęć:
– godz. 12.00-12.30 – język polski (prowadzi Jolanta Serocka, nauczyciel w X LO w Toruniu)
– godz. 13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski, nauczyciel w X LO w Toruniu)
– godz. 14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska, nauczyciel w X LO w Toruniu).

Więcej informacji o programie, który obecnie jest dopracowywany, ma być znane po weekendzie. – W dalszej kolejności program szkoły będziemy rozwijać o zajęcia dla kolejnych klas szkół podstawowych, średnich i zawodowych. Będziemy go sukcesywnie publikować – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Studio, z którego nadawane będą zajęcia, ulokowano w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

Instrukcje dla uczniów i nauczycieli wydało też Ministerstwo Edukacji Narodowej, które rekomenduje korzystanie z dzienników elektronicznych, stron internetowych placówek i mailingu do rodziców. Zachęca też do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Są to między innymi: platforma Epodreczniki.pl, portal Scholaris, podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”, portal lektury.gov.pl, strona internetowa Centrum Nauki Kopernik, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, serwis IPN Przystanek historia, strona Krajowego Biura programu eTwinning (gotowe zestawy projektowe i zadania dla nauczycieli), serwis Ninateka, serwis Muzykoteka Szkolna, Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju i Edukacji, Biblioteka Cyfrowa Polona oraz serwisy Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio Dzieciom.

Szczegółowe informacje na temat wymienionych serwisów oraz linki do materiałów egzaminacyjnych dla ósmoklasistów oraz maturzystów można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Lista będzie uzupełniana.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MonikahBelferNemesis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nemesis
Gość
Nemesis

ciekawe jak chcą dopasować do uczniów z różnych szkół, w których etap realizacji założeń programowych jest na różnym poziomie. W jednej szkole już to mieli w innej jeszcze nie, ciekawe jak to da się zrealizować, ale może się da..jakby tak coś z końca wziąć teraz jest więcej szansy, że nikt tego nie miał

Belfer
Gość
Belfer

No sorry Pic na wodę fotomontaż!!!!

Monikah
Gość
Monikah

Jejku… Co zz Wami ludzie… Zamiast się cieszyć że myślą o dzieciakach to już szukacie problemów.. Dajcie im spróbować albo sami coś z zaproponujcie a dopiero komentarze proszę..

Powiązane treści