Bydgoszcz
19C
Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
15C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKoniec naboru projektów w budżecie obywatelskim. Padł rekord
07.06.2017 | 16:40

Koniec naboru projektów w budżecie obywatelskim. Padł rekord

Wśród zgłoszonych pomysłów nie brakuje ciekawych propozycji.

Na zdjęciu: Jedną z inwestycji zrealizowanych już w ramach BBO jest tablica na Wyspie Młyńskiej.

Fot. ST

W tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego  mieszkańcy zgłosili blisko 500 projektów. Teraz odbywa się ich weryfikacja.

Większość zgłoszonych inwestycji to wymiana chodników, oświetlenia oraz budowa parkingów, siłowni plenerowych, wybiegów dla psów (m. in. w Fordonie i na Wyżynach) i placów zabaw (m. in. na Kapuściskach i Błoniu). Pojawiły się też jednak nietypowe pomysły. Na Okolu miałoby powstać pole namiotowe z wypożyczalnią sprzętu wodnego, przy schodach na Szwederowie – punkt widokowy, a w parku przy Starym Kanale na wysokości pętli Wilczak – sad komunalny.  Na Śródmieściu zgłoszono za to montaż inteligentnych ławek solarnych, które działałyby jako hot spot, a także umożliwiałyby ładowanie telefonu, zaś mieszkańcy Fordonu wnioskowali o dodanie tandemu do każdego przystanku roweru aglomeracyjnego.

Tegoroczna liczba zgłoszonych projektów to rekord. Przed rokiem mieszkańcy mieli 331 pomysłów, a dwa lata temu – 291. Warto pamiętać, że w najnowszej edycji zmieniono zasady. Wnioskodawcy mogli składać nieograniczoną liczbę projektów, a nie jak to było w poprzednich latach – tylko jedną inwestycję. – Wprowadziliśmy także ułatwienia dla osób składających projekty, w tym mapę  z zaznaczonymi nieruchomościami należącymi do miasta i mapę pokazującą odległości dla pieszych od placów zabaw, obiektów sportu i rekreacji, a także miejsc zielonych – informuje urząd miasta. Zmiany dotyczyć będą także głosowania. W tym roku mieszkańcy mogą wybrać tyle inwestycji, ile zmieści się w kwocie przeznaczonej na dane osiedle.

Wszystkie projekty znajdują się na nadal jeszcze aktualizowanej liście na stronie www.bdgbo.pl. Ich weryfikacja potrwa do 16 września, zaś głosowanie odbędzie się w październiku. Najpóźniej 30 listopada ogłoszona zostanie lista inwestycji skierowanych do realizacji.


Powiązane treści