[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Koniec sporego remontu na Czyżkówku. Za kilka tygodni autobusy pojadą nową trasą

Dodano: 10.05.2021 | 11:42

Na zdjęciu: W pierwszej połowie czerwca autobusy linii nr 58 (oraz 34N) zmienią trasę na Cżyżkówku - od ulicy Chmurnej pojadą wyremontowaną ulicą Siedlecką.

Fot. Sebastian Torzewski

W najbliższy piątek, 14 maja zakończy się remont północnej części ulicy Siedleckiej na Czyżkówku. W przyszłym miesiącu zmodernizowaną trasą pojadą autobusy linii nr 58 oraz 34N.

Warta niemal sześć milionów złotych inwestycja miała poprawić jakość dojazdu do intensywnie rozbudowującej się części Czyżkówka. Także dla osób niezmotoryzowanych, dlatego w czerwcu – po zakończeniu odbiorów technicznych i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie – wyremontowaną ulicą Siedlecką (na odcinku od skrzyżowania z ul. Chmurną w kierunku ul. Koronowskiej) pojadą autobusy komunikacji miejskiej.

W związku ze zmianą trasy linii nr 58 i nocnej 34N uruchomione zostaną nowe przystanki. Pierwszy z nich – dla autobusów jadących w stronę Smukały – powstanie na ulicy Chmurnej przy skrzyżowaniu z ulicą Nad Torem. Kolejne – już na samej ulicy Siedleckiej. Powstaną u zbiegu z ulicami: Chmielną, Łubinową oraz za budynkami zakładów wodociągowych. Te trzy przystanki będą zabierały pasażerów jadących zarówno w stronę wspomnianej Smukały, jak i centrum miasta.

Przebudowa północnego, liczącego niespełna 1,5 kilometra odcinka ul. Siedleckiej objęła budowę jezdni, chodników, zjazdów na posesje, a także montaż oświetlenia. W minionych latach remont przeszła również południowa część ulicy Siedleckiej (bliżej ul. Pileckiego) wraz z prostopadłą ul. Świekatowską. Twardą nawierzchnię zyskały ponadto znajdujące się na osiedlu ulica Byszewska i Łubinowa.

Pod koniec kwietnia rozpoczęły się także prace przy gruntownej modernizacji zaniedbanej ulicy Smukalskiej na trzykilometrowycm odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Błądzimską i Rajską. Inwestycja o wartości przekraczającej 25 milionów złotych zakłada przebudowę jezdni, wykonanie infrastruktury rowerowej oraz zmiany na pętli autobusowej w Smukale.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments