Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 11
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaKoniec udręki na Kolbego? ZDMiKP obiecuje, że do końca sierpnia znikną wahadła
10.08.2021 | 10:25

Koniec udręki na Kolbego? ZDMiKP obiecuje, że do końca sierpnia znikną wahadła

Na zdjęciu: Prace na Kolbego mają zakończyć się 30 września.

Fot. ZDMiKP

Czy za dwa tygodnie nastąpi koniec trwającej od ponad roku udręki mieszkańców związanej z przebudową ulicy Kolbego? Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej obiecuje, że w tym terminie znikną uciążliwe wahadła i przywrócona zostanie przejezdność obu pasów ruchu.

Budowa buspasa przy ulicy Kolbego rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku. Realizacja inwestycji na 800-metrowym odcinku ulicy pomiędzy skrzyżowaniem z Kormoranów a Grunwaldzką przebiega bardzo wolno, co wywołuje niezadowolenie mieszkańców Osowej Góry. Jak podkreślali przedstawiciele Urzędu Miasta Bydgoszczy, wpływ na tempo budowy pasa dla autobusów miało przede wszystkim opóźnienie realizacji zadania Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, czyli realizacji zbiornika retencyjnego – początkowo jej koniec planowano na 17 sierpnia 2020 roku, a ta ostatecznie zakończyła się… 4 stycznia 2021 roku.

Problemy z budową zbiornika nie były – jak podał zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz w odpowiedzi na interpelację radnego Jarosława Wenderlicha – jedyną przyczyną opóźnień inwestycji w zachodniej części Bydgoszczy. Wśród głównych problemów znalazła się także przedłużająca się procedura przebudowy linii niskiego i średniego napięcia, a także wystąpienie „siły wyższej związanej z wystąpieniem pandemii wirusa SARS-CoV-2” oraz „niekorzystnych warunków atmosferycznych”.
ZDMiKP przyznał, że ostateczny termin zakończenia robót ustalono na koniec września. Drogowcy informują jednak, że do końca sierpnia – w przeciągu niespełna dwóch tygodni – wykonawca prac na Kolbego, czyli spółka Kobylarnia, zlikwiduje uciążliwe wahadła na początku ulicy Kolbego (przy skrzyżowaniu z Grunwaldzką) oraz w rejonie skrzyżowania z Dolną Waleniową i przywróci przejezdność obu pasów ruchu. Rzecznik bydgoskich drogowców Tomasz Okoński zaznacza jednak, że likwidacja ruchu wahadłowego nastąpi w tym terminie przy sprzyjającej pogodzie, która pozwoli położyć warstwy nawierzchni. Po przywróceniu przejezdności obu pasów ruchu nadal obowiązywać będą ograniczenia do 30 km/h oraz mogą pojawiać się punktowe przewężenia.

Obecnie najwięcej prac toczy się po zachodniej stronie ulicy Kolbego. – W minionym tygodniu ułożona została nawierzchnia na drodze dojazdowej na wysokości ul. Sępiej (od strony sklepów). Teraz prowadzone są prace brukarskie przy chodnikach, drogach rowerowych oraz ulicach dojazdowych do ul. Kolbego. Kontynuowane jest kładzenie nawierzchni drogi dojazdowej w obrębie ul. Kormoranów – wylicza Okoński. Ostatnie etapy prac prowadzone będą przede wszystkim na drogach dojazdowych do pobliskich posesji. Do czasu zakończenia inwestycji roboty będą prowadzone przy pawilonach handlowych na wysokości ul. Kormoranów i od strony ul. Grunwaldzkiej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pizzaman
Pizzaman
1 miesiąc temu

Jakoś ciężko mi uwierzyć w obiecanki tej wielokrotnie skompromitowanej instytucji…

OSG
OSG
22 dni temu

No i nie zniknęły. Mamy 1 września, a wahadła jak były tak są.

Powiązane treści