Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
51% wilgotność
Wiatr: 7km/h NNE
H 17 • L 16
18C
Nd
17C
Pon
18C
Wt
17C
Sr
15C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKonkurs na zabudowę terenu przy Rycerskiej rozstrzygnięty. Budowa ma ruszyć w 2019 roku
Rycerska, Zygmunta Augusta - BB (6)
05.01.2018 | 11:51

Konkurs na zabudowę terenu przy Rycerskiej rozstrzygnięty. Budowa ma ruszyć w 2019 roku

BTBS rozstrzygnął konkurs na koncepcję zabudowy terenu przy pętli Rycerska

Na zdjęciu: Teren, na którym powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa.

Fot. Błażej Bembnista

Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozstrzygnęło konkurs na koncepcję zabudowy mieszkaniowej na terenie przy pętli Rycerska.

W najbliższych latach na Bocianowie planowane są inwestycje, które zmienią oblicze zaniedbanego zakątka miasta. Niebawem rozpoczną się konsultacje w sprawie nowego projektu Moderator Inwestycje, który złożył wniosek o rozbiórkę budynku po dawnym dworcu towarowym. Na terenie w pobliżu trasy W-Z ma powstać nawet do 1500 mieszkań.


WIĘCEJ: Wielka inwestycja przy pętli Rycerska. Powstanie nawet do 1500 mieszkań


Plany na zagospodarowanie obszaru przy pętli Rycerska – dokładniej przy ulicy Zygmunta Augusta – ma też BTBS. W październiku ogłosiło ono konkurs na zaprojektowanie koncepcji architektonicznej. Wzięły w nim udział trzy pracownie.

28 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie rywalizacji architektów. Pierwszą nagrodę (pięć tysięcy złotych) i zaproszenie do negocjacji w sprawie wykonania projektu otrzymała firma PROAMAR. Już wcześniej realizowała ona wizję budynków dla BTBS – m. in. przy ul. Grunwaldzkiej czy Posłusznego. Drugie miejsce zajął projekt pracowni Arsplan Grzegorza Rosy, a trzecią – Studiu Projektowemu MUFA. Wszystkie z nich mają swoją siedzibę w Bydgoszczy.

Jak poinformował radca prawny BTBS Krzysztof Ludwiczak, niebawem odbędzie się prezentacja zwycięskiego projektu.

W przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję o tym, w jaki sposób BTBS zaprezentuje wszystkie prace. Może to odbyć się w siedzibie BTBS, w Wydziale Administracji Budowlanej, albo w ratuszu. Na pewno projekty zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej – informuje Ludwiczak.

Radca określił też najbliższe działania w kwestii realizacji inwestycji. Budowa kompleksu ma rozpocząć się w przyszłym roku.

W najbliższym czasie, zgodnie z procedurami, będziemy negocjować z autorem zwycięskiej pracy. Potem podpiszemy umowę. Po opracowaniu projektu zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Liczę, że budowa ruszy w przyszłym roku, po otrzymaniu promesy z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wtedy ogłosimy przetarg i wyłonimy wykonawcę. Warto pamiętać, że wcześniej trzeba będzie dokonać też rozbiórek – podaje Ludwiczak.


Powiązane treści