Bydgoszcz
11C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 13 • L 10
13C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKonsekwencje za opóźnienia przy remoncie Cieszkowskiego. ZDMiKP nałożył kary
Cieszkowskiego_oddana_grudzień_SG (7)
03.01.2018 | 13:04

Konsekwencje za opóźnienia przy remoncie Cieszkowskiego. ZDMiKP nałożył kary

ZDMiKP nałoży karę na firmę Polskie Surowce Skalne Sp. z o. o. Katowice.

Na zdjęciu: Remont Cieszkowskiego zakończył się z miesięcznym opóźnieniem.

Fot. Stanisław Gazda

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej naliczy firmie Polskie Surowce Skalne Sp. z o. o. Katowice karę za opóźnienie wykonania prac przy przebudowie ulicy Augusta Cieszkowskiego.

Remont jednej z najbardziej znanych ulic na Śródmieściu rozpoczął się pod koniec lipca. Zgodnie z umową, wykonawca miał wykonać prace do 31 października. Ostatecznie Cieszkowskiego otwarto dopiero na początku grudnia – 11 grudnia na ulicy ponownie pojawił się ruch pojazdów.

ZDMiKP zamierza ukarać Polskie Surowce Skalne za nieterminowe wykonanie prac. Jak poinformował MetropoliaBydgoska.PL rzecznik Krzysztof Kosiedowski, wykonawca otrzyma karę umowną w wysokości 2 tysięcy złotych za każdy dzień opóźnienia. Łącznie będzie ona wynosić 56 tysięcy złotych, lecz ZDMiKP nałoży też karę za nieterminowe dostarczenie harmonogramu rzeczowo – finansowego w kwocie 200 złotych za każdy rozpoczęty dzień zwłoki (łącznie 7 tysięcy złotych). Reasumując – PSS będzie musiał zapłacić Zarządowi 66 tysięcy złotych. Drogowcy nie mają jednak żadnych zastrzeżeń co do jakości prac.

–  Wątpliwości ZDMiKP w stosunku do wykonawcy remontu ulicy Augusta Cieszkowskiego dotyczą tylko i wyłącznie opóźnienia w wykonaniu robót – przekazał Kosiedowski.


Powiązane treści