Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBydgoska firma odnowi krótki fragment bulwarów nad Brdą. Niebawem podpisanie umowy
kormost bulwary nad brdą
05.05.2022 | 15:15

Bydgoska firma odnowi krótki fragment bulwarów nad Brdą. Niebawem podpisanie umowy

Na zdjęciu: Kormost wykona modernizację nabrzeża na wysokości dawnego klubu Trip.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Kormost wygrał przetarg na odnowienie niespełna 300-metrowego fragmentu bulwarów nad Brdą od mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Prace po podpisaniu umowy mają zająć siedem miesięcy.

Przetarg na zapowiadaną od kilku lat modernizację fragmentu nabrzeża Brdy na wysokości szpitala zakaźnego i dawnego klubu Trip ogłoszono w drugiej połowie lutego. Po miesiącu poznaliśmy oferty trzech potencjalnych wykonawców. Najtańszą ofertę przedstawił bydgoski Kormost, który wycenił prace na 8,4 miliona złotych, a w ramach negocjacji zaproponował 200 tysięcy złotych mniej. I to właśnie on zwyciężył w postępowaniu – po podpisaniu umowy firma znana m.in. z remontu mostu Uniwersyteckiego będzie miała siedem miesięcy na odnowienie krótkiego fragmentu bulwarów nad Brdą.

Modernizacja 270-metrowego fragmentu nabrzeża nad Brdą obejmie przebudowę nawierzchni; także pod mostem Bernardyńskim. Na bulwarach powstanie droga dla rowerów i ścieżka piesza. Przy dawnej przystani wioślarskiej zaprojektowano przebudowę i poszerzenie istniejącej kładki. Droga rowerowa pomiędzy kładką i ulicą Uroczą będzie rozdzielona od bulwaru pasem zieleni urządzonej. W ramach zadania powstaną też: miejsce do cumowania małych jednostek na wysokości szpitala, parking dla rowerów czy taras widokowy. Wykonane zostaną też nowe nasadzenia. Bulwar będzie wyposażony w elementy małej architektury (ławki, kosze itp.) oraz oświetlenie.

W ubiegłorocznych konsultacjach ws. kolejności miejskich inwestycji rewitalizacja bulwarów nad Brdą została uznana przez bydgoszczan za priorytet. Ratusz zapewnia, że jeszcze przed wakacjami ogłosi przetarg na projekt i przebudowę kolejnego fragmentu bulwarów: od ulicy Krakowskiej w kierunku mostu Kazimierza Wielkiego. Miasto pozyskało na ten cel środki z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 30 milionów złotych.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 12 bydgoskich gruntówek zostanie utwardzonych ażurami [LISTA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments