Bydgoszcz
10C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 10 • L 10
2C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Jest kolejne luzowanie restrykcji – otwarte zostaną galerie handlowe
centrum handlowe Bydgoszcz
29.04.2020 | 10:26

Koronawirus. Jest kolejne luzowanie restrykcji – otwarte zostaną galerie handlowe

O zmianach poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Na zdjęciu: Od początku maja otwarte zostaną galerie handlowe, ale w ścisłym reżimie sanitarnym.

Fot. FreeImages / Archiwum

Podczas środowej (29 kwietnia) konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki i szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski przedstawili informację na temat kolejnych etapów luzowania wprowadzonych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa.

Zmiany będą obowiązywać od 4 maja. – Otwieramy gospodarkę, ale nawet o centymetr nie luzujemy zasad bezpieczeństwa – mówi Mateusz Morawiecki. Już wcześniej, premier przedstawił wraz z minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk plan powrotu sportu. Pod koniec maja rozgrywki wznowią piłkarze w PKO BP Ekstraklasie, zaś w połowie czerwca rozpocznie się nowy sezon żużlowej PGE Ekstraligi, przy czym mecze rozgrywane będą bez udziału publiczności.

W środowe przedpołudnie, premier Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim przedstawili kolejny etap luzowania restrykcji, jakie wcześniej zostały wcześniej wprowadzone. Po weekendzie majowym otwarte zostaną galerie handlowe, a także hotele i inne miejsca noclegowe. W tych obiektach ograniczona nadal będzie działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych, zamknięte pozostaną siłownie, sale pobytu i baseny. Restauracje hotelowe nie mogą serwować posiłków na miejscu, mogą je wydawać gościom hotelowym do pokoju.

– Działamy szybciej, aby życie gospodarcze nabrało tempa – przyznał Morawiecki. Od 6 maja mają być otwarcia żłobków i przedszkoli. – Dla osób, które nie będą w stanie oddać swoich pociech do żłobka lub przedszkola, dla nich nadal będziemy mieli zasiłki opiekuńcze – dodał.

Od poniedziałku (4 maja), galerie otwarte będą w nowym reżimie sanitarnym: jeden klient na powierzchnię 15 metrów kwadratowych. Nie mogą w nich funkcjonować kluby fitness i przestrzeń rekreacyjna oraz miejsca, w których spożywa się posiłki na miejscu. Z początkiem nowego miesiąca otwarte będą także obiekty kulturalne: galerie sztuki, muzea i biblioteki. Będą one otwierane stopniowo i w różnym czasie. Przywrócona zostanie także możliwość przeprowadzania zabiegów rehabilitacyjnych, przy czym nie dotyczyć to będzie salonów masażu. W weekendy czynne będą także sklepy budowlane.

Możliwość otwarcia kolejnych etapów będzie podawana w okresie kolejnych dwóch tygodni, przy czym będzie opcja przyspieszenia uruchomienia niektórych usług.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści