Bydgoszcz
13C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 14 • L 11
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONSportZnoszone kolejne ograniczenia. Piłkarska ekstraklasa i żużlowa ekstraliga wznowią rozgrywki
25.04.2020 | 14:14

Znoszone kolejne ograniczenia. Piłkarska ekstraklasa i żużlowa ekstraliga wznowią rozgrywki

O planach poinformowano w sobotę podczas konferencji prasowej.

Na zdjęciu: 12 czerwca rozpocznie się nowy sezon żużlowej PGE Ekstraligi.

Fot. Jakub Soboczyński

Od 4 maja (poniedziałek) rozpocznie się odmrażanie sportu powszechnego. Podczas konferencji prasowej, premier i minister sportu przekazali informację o wznowieniu rozgrywek piłkarskich i żużlowych.

Premier Mateusz Morawiecki i szefowa resortu sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przekazali w sobotę informację o tym, że do gry niebawem powrócą piłkarze w PKO BP Ekstraklasie i żużlowej PGE Ekstralidze. W nowym reżimie sanitarnym, 27 kolejka spotkań w ekstraklasie piłkarskiej zostanie rozegrana w dniach 29-31 maja, natomiast start nowego sezonu żużlowej ekstraligi zaplanowano na 12 czerwca, przy czym mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności.

– W drugim etapie zbliżamy się do udostępnienia boisk i tych miejsc na otwartej przestrzeni. Ten etap będzie od 4 maja – mówi premier. W jego ramach, maksymalnie sześć osób będzie mogło grać m.in. na boiskach orlik, ale też otwarte zostaną boiska szkolne i wielofunkcyjne, pola golfowe, strzelnice, tory łuczniczce i gokartowe, stadniny koni oraz tory wrotkarskie. Maksymalnie dwie osoby będą mogły przebywać na jednym korcie tenisowym, a nie więcej niż dwie osoby mogą korzystać z kajaków, łódek i rowerów wodnych.

W kolejnych etapach otwarte zostaną sale szkolne czy hale sportowe, przy czym także z sześcioosobowym składem osób ćwiczących. Ostatni etap to otwarcie takich obiektów jak siłownie, sale fitness, baseny, kręgielnie. – Te decyzje o przejściu do kolejnych etapów będą uzależnione od tych samych kryteriów dotyczących otwierania gospodarki – przyznaje Mateusz Morawiecki i dodaje, że w tych kryteriach są liczby: zachorowań, dostępnych łóżek. – Aby mieć pewność, że jeśli fala przybierze na sile, żebyśmy mogli nad nią zapanować – podkreśla.

– Szkółki piłkarskie w nowych zasadach będą wznawiały treningi – mówi minister sportu. Danuta Dmowska-Andrzejuk przyznaje, że w ostatnim etapie będzie możliwość wznowienia treningów m.in. przez szkółki pływackie. W nowym reżimie sanitarnym otwarte zostaną obiekty Centralnych Ośrodków Sportu. Pierwsze z nich to Wałcz i Spała, a w kolejnym etapie m.in. Cetniewo czy Zakopane.

Jednocześnie na pytanie o plany wznowienia rozgrywek piłkarskich w niższych klasach rozgrywkowych, minister Dmowska-Andrzejuk mówi, że te decyzje będą zapadały w Polskim Związku Piłki Nożnej i wojewódzkich związkach piłkarskich. Przypomnijmy, że takowe mają zapaść do 11 maja.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści