Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 7 • L 4
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKoronawirus. Kolejnych 25 przypadków zakażenia na Kujawach i Pomorzu
10 Wojskowy Szpital Kliniczny Bydgoszcz - JS (7)
04.04.2020 | 18:10

Koronawirus. Kolejnych 25 przypadków zakażenia na Kujawach i Pomorzu

Najnowsze statystyki podało Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Specjalne namioty rozstawione przed wejściem do 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy.

Fot. Jakub Soboczyński

Są 124 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformowało w sobotnie (4 kwietnia) popołudnie Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz również:

Koronawirus - specjalny dokument ze statystykami i wykresami

Ministerstwo Zdrowia podaje, że według najnowszych statystyk, pozytywne wyniki testów dotyczą 32 osób z województwa małopolskiego, 25 z kujawsko-pomorskiego, 15 ze śląskiego, 13 z pomorskiego, 11 z łódzkiego, 8 z podlaskiego, 7 z dolnośląskiego i podkarpackiego, 4 z wielkopolskiego oraz po 1 osobie z lubuskiego i zachodniopomorskiego. Łącznie, w całym kraju zakażonych jest 3627 osób. Do sobotniego popołudnia potwierdzono łącznie 244 nowe przypadki zakażenia.

Z popołudniowego komunikatu ministerstwa płynie również informacja o śmierci sześciu kolejnych zakażonych osób. W szpitalu w Raciborzu zmarli 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna, w Bytomiu zmarł 59-letni mężczyzna, w Poznaniu 81-latek, w Ostródzie 74-latek, a w Bielsku-Białej zmarła 85-letnia kobieta. Łącznie, w wyniku zakażenia koronawirusem w kraju zmarło 79 osób.  

Na Kujawach i Pomorzu potwierdzono 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród zakażonych jest 6 osób z Bydgoszczy, 5 z Torunia, 4 z powiatu żnińskiego, 3 z powiatu nakielskiego, 2 z powiatów bydgoskiego i świeckiego, 1 osoba z powiatów toruńskiego i wąbrzeskiego. – W przypadku jeszcze jednej osoby trwa ustalanie danych – mówi rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Adrian Mól.

Łącznie, na Kujawach i Pomorzu potwierdzono 224 przypadki zakażenia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści