[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Koronawirus. W Białych Błotach uruchomiony zostanie mobilny punkt testowania

Dodano: 27.01.2022 | 12:18

Na zdjęciu: W mobilnym punkcie testów na koronawirusa w gminie Białe Błota, testy zostaną przeprowadzone metodą RT-PCR.

Fot. Andrzej Goinski / Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski

Od najbliższego poniedziałku (31 stycznia) uruchomiony zostanie mobilny punkt testowania na koronawirusa w gminie Białe Błota.

Białe Błota dołączyły do gmin, w których uruchomiono nowe punkty do testowania przeciwko koronawirusowi. Podobne uruchomiono niedawno w Gniewkowie i Złotnikach Kujawskich, a także na parkingu przy Immobile Łuczniczce w Bydgoszczy. Dodatkowo, od czwartku (27 stycznia) testy na COVID-19 można wykonywać także w aptekach, ale na razie do tego projektu przystąpiły zaledwie 64 placówki w całym kraju.

Z informacji, którą przekazali urzędnicy z Białych Błot wynika, że na terenie gminy punkt testowania przeciwko COVID-19 zostanie uruchomiony w formule drive-thru i będzie zlokalizowany na parkingu przed boiskiem orlik, wjazd do punktu będzie od strony ulicy Czwartaków. Uruchomienie punktu testów jest wspólnym przedsięwzięciem gminy Białe Błota oraz Centrum Medycznego Medikar. – Jego celem jest zapewnienie mieszkańcom możliwości szybkiego wykonania testu, co jest szczególnie ważne w sytuacji wzrastającej gwałtownie piątej fali zakażeń, z dominującym już wariantem omikron – czytamy w komunikacie, jaki zamieszczono na stronie internetowej Urzędu Gminy Białe Błota.


CZYTAJ WIĘCEJ: Szkoły z gminy Białe Błota otrzymały dofinansowanie rządowe. Zakupią nowy sprzęt


Testy w Białych Błotach będą wykonywane metodą RT-PCR. – Umożliwiają one wykrycie obecności koronawirusa nawet przed wystąpieniem pierwszych objawów klinicznych oraz u tzw. osób skąpoobjawowych – precyzują urzędnicy. Punkt na parkingu przed boiskiem orlik zostanie uruchomiony w najbliższy poniedziałek. Testy w punkcie będzie można przeprowadzić przez siedem dni w tygodniu. W poniedziałki i środy punkt będzie czynny w godzinach 8:00 – 16:00, we wtorki i czwartki w godz. 10:00 – 18:00, w piątki w godz. 8:00 – 18:00, a w weekend w godz. 10:00 – 14:00.

Z komunikatu przekazanego przez białobłockich urzędników wynika, że testy będą bezpłatne dla mieszkańców ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia. Odpłatne będą dla tych osób, które chcą przetestować się prywatnie, np. przed wyjazdem zagranicznym, jednakże wówczas wymagana będzie wcześniejsza rejestracja. Ta możliwa będzie od najbliższego poniedziałku pod numerem telefonu 664 066 619.

Warto również nadmienić, że od najbliższego poniedziałku uczniowie nie wrócą do szkół. Zdalne nauczanie zostało wprowadzone od czwartku, 27 stycznia. Dla uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy obecnie mają wolne od nauki oznacza to, że po zakończeniu ferii ponownie będą mieli zajęcia online. – Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego, czyli wraz z zakończeniem ferii, wszyscy spokojnie wrócimy do nauki stacjonarnej, bo – jak przewidujemy – ten szczyt piątej fali będzie przypadał za dwa-trzy tygodnie – mówił niedawno podczas konferencji prasowej Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Do szkół nadal będą jednak chodzić najmłodsi uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych, otwarte pozostaną także przedszkola i żłobki.

KORONAWIRUS – MOBILNY PUNKT TESTOWANIA W GMINIE BIAŁE BŁOTA – GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek, środa:  8:00 – 16:00
Wtorek, czwartek: 10:00 – 18:00
Piątek: 8:00 – 18:00
Sobota, niedziela: 10:00 – 14:00

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments