Koszykarki podsumowały sezon. Dwie zawodniczki Artego w najlepszej piątce rozgrywek
Dodano: 05.04.2020 | 19:26Na zdjęciu: Brianna Kiesel i Laura Miskiniene znalazły się w najlepszej piątce sezonu Energa Basket Ligi Kobiet (z tyłu Kateryna Rymarenko).
Fot. Szymon Fiałkowski
Koszykarki Artego Bydgoszcz na drugim miejscu ukończyły sezon 2019/2020 Energa Basket Ligi Kobiet, który został przedwcześnie zakończony w związku z pandemią koronawirusa.
Przypomnijmy, że włodarze ligi zdecydowali się na przedwczesne zakończenie sezonu na kolejkę przed końcem fazy zasadniczej w związku z pandemią koronawirusa. Za obowiązującą na koniec uznano tabelę po dwudziestu jeden rozegranych kolejkach i jednocześnie zapadła decyzja, że żadna z drużyn grających w tym sezonie w elicie nie spadnie do niższej klasy rozgrywkowej.
Koniec sezonu to także czas podsumowań. Trenerzy klubów elity wybrali najlepszą piątkę sezonu, najbardziej wartościową zawodniczkę i najlepszego szkoleniowca, przy czym nie mogli głosować na zawodniczki ze swoich drużyn. We wszystkich kategoriach dominowali przedstawiciele najlepszej drużyny sezonu – Arki Gdynia.
Najlepszym szkoleniowcem wybrano trenera gdyńskiego zespołu Gundarsa Vetrę, który otrzymał osiem głosów. Dwa oddano na prowadzącego Artego Bydgoszcz Tomasza Herkta, a po jednym na trenerów Enea Gorzów Wielkopolski Dariusza Maciejewskiego i Wisły Kraków – Stefana Svitka.
W najlepszej piątce sezonu znalazły się dwie koszykarki Artego. To rozgrywająca Brianna Kiesel i środkowa Laura Miskiniene. Oprócz nich są w niej także rzucająca Rebecca Allen i silna skrzydłowa Mariya Papova (obie Arka) oraz niska skrzydłowa Kahleah Cooper (Enea Gorzów Wielkopolski). W głosowaniu na MVP trenerzy wskazali na Rebeccę Allen z Arki, która zdobyła 5 głosów. Głosy szkoleniowców zdobyły także jej koleżanki klubowe Barbora Balintova i wspomniana już Papova oraz zawodniczki Artego – Kiesel i Miskiniene.
- Siatkarze BKS-u zaczną sezon na wyjeździe. Spore zmiany w rozgrywkach PLS 1 Ligi - 22 czerwca 2026
- Nowe auta dla kujawsko-pomorskiej policji. Będą służyły do przewozu osób zatrzymanych - 22 czerwca 2026
- Kolejne medale bydgoskich kajakarzy na Mistrzostwach Polski na torze w Brdyujściu [ZDJĘCIA] - 21 czerwca 2026


















