Bydgoszcz
1C
79% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 2 • L 0
4C
Pon
6C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
5C
Pt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleKradł drewno z lasu. I mówił innym, że robi to legalnie
wood-54825_1280
18.08.2017 | 07:00

Kradł drewno z lasu. I mówił innym, że robi to legalnie

26-latek odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

Na zdjęciu: Skradzione drzewa są warte ponad 3 tysiące złotych. / zdjęcie ilustracyjne

Fot. wolny dostęp

26-letni mieszkaniec Nakła odpowie za kradzież drewna. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych po tym, jak pracownik leśnictwa zgłosił fakt kradzieży dyżurnemu policji.

We czwartek pracownik Leśnictwa Borek powiadomił dyżurnego nakielskiej komendy, że z lasu w miejscowości Dębowo, zostały wycięte i skradzione cztery dęby, warte ponad 3 tysiące złotych. Zgłaszający o fakcie kradzieży dowiedział się dzień wcześniej i, aby potwierdzić czy faktycznie do niej doszło, pojechał we wskazaną część lasu. Będąc nieopodal, zauważył wychodzących z lasu mężczyzn z piłą. Zgłaszający pojechał za autem, którym odjechali mężczyźni, w międzyczasie informując o wszystkim dyżurnego policji.

Bardzo szybko wszystko stało się jasne. – Dwóch mężczyzny, których zastali policjanci na posesji wskazanej przez zgłaszającego, zostało wynajętych do noszenia ściętego drewna z zapewnieniem, że wycinka jest legalna i na wszystko są stosowane pozwolenia. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia okazał się 26-letni nakielanin, który tego samego dnia został zatrzymany na terenie Nakła – informuje mł. asp. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Policjanci odzyskali tylko część nielegalnie pozyskanego drewna. 26-latek zdążył już częściowo spieniężyć skradzioną dębinę. – Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozstrzygnie sąd – mówi mł. asp. Andrzejewska.


Powiązane treści