Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kradzież na Wyżynach. 37-letni sprawca próbował uciec policji przez okno

Dodano: 29.12.2022 | 10:09

Na zdjęciu: 37-latek podczas zatrzymania próbował uciec przed policjantami.

Fot. KWP Bydgoszcz

Przed świętami w sklepie przy ulicy Modrakowej na Wyżynach doszło do kradzieży. Sprawcą okazał się 37-letni bydgoszczanin, który ma na swoim koncie więcej przestępstw.

20 grudnia policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z lady sklepu przy ulicy Modrakowej. – Okazało się, że tuż przed północą sprawca wszedł za ladę i ukradł leżącą na blacie kopertę z pieniędzmi w kwocie 2400 złotych, po czym uciekł. Już następnego dnia kryminalni z Wyżyn ustalili personalia sprawcy, którym okazał się 37-letni mieszkaniec naszego miasta, mający bogatą kartotekę. Jego zatrzymanie było kwestią czasu – opisuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego bydgoskiej policji.

Po przejrzeniu bogatej kartoteki mężczyzny okazało się, że jest osobą poszukiwaną do odbycia kary trzech lat pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. – Na tym jednak nie koniec. Okazało się również, że 37-latek odpowiada za podobną kradzież w placówce handlowej przy ulicy Pomorskiej, gdzie pod pretekstem zakupów ukradł 1700 złotych. Nastąpiło to w momencie, gdy ekspedientka otworzyła szufladę z pieniędzmi, by wydać mu resztę. Wówczas mężczyzna sięgnął po znajdujące się tam banknoty i uciekł ze sklepu – dodaje komisarz.

W miniony wtorek (27.12) policjanci z Wyżyn namierzyli 37-latka i złożyli mu wizytę. Drzwi mieszkania otworzyła kobieta. W momencie, gdy poszukiwany zobaczył policjantów zaczął uciekać – próbował wyskoczyć przez okno.

Na nic to jednak się zdało. Chwilę później bydgoszczanin został obezwładniony i zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu, by wczoraj (28.12.) usłyszeć dwa zarzuty dotyczące kradzieży pieniędzy ze sklepów. Jeszcze tego samego dnia został przewieziony do aresztu, gdzie spędzi najbliższe lata. Z pewnością czekają go kolejne konsekwencje prawne w związku z opisywanymi kradzieżami, których dopuścił się w warunkach recydywy. To wpłynie na wymiar kolejnej kary – puentuje kom. Kowalska.

CZYTAJ TAKŻE: O krok od świątecznej tragedii. Policjanci z Fordonu zaatakowani nożami i grabiami!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments