[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kręcili „bączki” przed Mysią Wieżą. Siedmiu kierujących poniesie konsekwencje [WIDEO]

Dodano: 26.01.2022 | 11:35

Na zdjęciu: Do zdarzeń dochodziło w grudniu 2021 i styczniu 2022 roku.

Fot. KPP Inowrocław

Siedmiu kierujących z gminy Kruszwica i Strzelno odpowie za „kręcenie bączków” na śniegu pod słynną Mysią Wieżą. Namierzyli ich kruszwiccy policjanci, wykorzystując nagranie z miejskiego monitoringu.

Do zdarzeń dochodziło w grudniu 2021 i styczniu 2022 roku. Siedmioosobowa grupa osób w wieku 21 do 35 lat spotykała się towarzysko w Kruszwicy na parkingu przed Mysią Wieżą. Podczas „zlotów”, które miały miejsce po opadach śniegu, „kręcili bączki” swoimi samochodami.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Policjanci kontrolowali kierowców na Wyszyńskiego. Posypały się mandaty [WIDEO]


Kruszwiccy policjanci już od pewnego czasu otrzymywali zgłoszenia od mieszkańców o groźnym zachowaniu kierowców. –Wspólnie z operatorem miejskiego monitoringu podjęli działania i potwierdzili, że „oko” kamery zarejestrowało kilka takich sytuacji w grudniu ubiegłego roku i styczniu obecnego. Nagranie trafiło do komisariatu policji w Kruszwicy, gdzie poddane zostało analizie oraz działaniom zmierzającym do ustalenia sprawców – podkreśla asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej komendy powiatowej.

Funkcjonariusze odczytali numery rejestracyjne pojazdów, a następnie ustalili i namierzyli wykonawców groźnych manewrów. Spośród siedmiu ustalonych osób już cztery otrzymały mandaty w wysokości 500 złotych. Byli to jednak kierowcy, którzy wprowadzali swoje auta w poślizg w grudniu. Od 1 stycznia 2022 roku mandaty za stworzenie poważnego zagrożenia w ruchu drogowym wzrosły do 1000 złotych – trzech pozostałych „szybkich i wściekłych” zapłaci zatem bardziej dotkliwe mandaty.

To nie koniec sprawy. Jak dodaje asp. szt. Drobniecka, policjanci prowadzą dalsze czynności, gdyż podobnych wykroczeń było więcej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cxzczsxsdfa
cxzczsxsdfa
5 miesięcy temu

ola boga jak oni tak mogli