Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKrok od tragedii na przejeździe kolejowym. Auto osobowe wjechało pod pociąg [ZDJĘCIA]
29.02.2024 | 13:39

Krok od tragedii na przejeździe kolejowym. Auto osobowe wjechało pod pociąg [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: KPP Lipno

Do groźnego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowym. – Kierujący peugeotem za spowodowanie kolizji z pojazdem szynowym odpowie przed sądem – mówią policjanci.

Informacja o groźnym zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego lipnowskiej komendy w środowe (28 lutego) przedpołudnie. Tuż przed godziną 11:30, mundurowi zostali powiadomieni o zderzeniu auta osobowego z pociągiem na przejeździe kolejowym w miejscowości Trzebiegoszcz.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pionu ruchu drogowego, do zdarzenia doszło, gdy kierujący osobowym peugeotem wjechał na przejazd, nie stosując się do znaku stop i nie mając możliwości bezpiecznego przejazdu. – W tym samym czasie przez przejazd przejeżdżał pociąg jadący z Sierpca do Torunia. Maszynista, który zobaczył pojazd na torach, nie był w stanie wyhamować pociągu – mówi kom. Małgorzata Małkińska z zespołu prasowego komendy policji w Lipnie.

Wiadomo, że pociągiem podróżowało czternaście osób. Zarówno maszynista pojazdu, jak i kierowca auta osobowego byli trzeźwi, a 42-latka jadącego peugeotem na miejscu przebadali ratownicy medyczni. Okazało się, że nie doznał on poważniejszych obrażeń i pozostał na miejscu zdarzenia. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. – Za spowodowanie kolizji z pojazdem szynowym odpowie przed sądem – mówią.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments