Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 7 • L 4
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
7C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleKrwawa bójka koło Inowrocławia. Nie żyje dwójka mężczyzn
policyjna taśma
27.12.2017 | 14:07

Krwawa bójka koło Inowrocławia. Nie żyje dwójka mężczyzn

Do sprawy zatrzymano osiem osób, trzy z nich już trafiły do aresztu.

Na zdjęciu:

Fot. Archiwum

Tragiczna w skutkach bójka w Jordanowie (gmina Złotniki Kujawskie). W bójce zginęło dwóch mężczyzn. 

Dramatyczne sceny rozegrały się w nocy z 23/24 grudnia. W bójce uczestniczyło co najmniej kilkanaście osób. W wigilię odnaleziono zwłoki jednej osoby – mężczyzny (29 lat). Dzisiaj w stawku wodnym niedaleko Złotnik Kujawskich zostały odnalezione zwłoki drugiego z mężczyzn, który najprawdopodobniej również uczestniczył w bijatyce. – Na miejscu prowadzone są czynności prokuratorskie, które mają ustalić, czy ofiara także brała udział w tym zdarzeniu – przekazał nam Robert Szelągowski z prokuratury rejonowej w Inowrocławiu. Jak dodał, zmarły był w wieku 20-30 lat.

Według wstępnych ustaleń policji, zostały całkowicie wykluczone wątki kibicowskie. – Na tę chwilę nie znamy motywu działania sprawców – powiedziała nam asp. sztab. Izabella Drobniecka z komendy powiatowej policji w Inowrocławiu. Również prokurator Szelągowski był w tym wątku powściągliwy. – To jest zbyt wczesny etap śledztwa, by ujawnić opinii publicznej motywy, czy działania sprawców. Według nieoficjalnych informacji, przyczyną bójki miał być konflikt między dwójką mężczyzn.

W sprawie zatrzymano na razie osiem osób. Przynajmniej siedem z nich pochodzi z terenu naszego regionu. – Zostały im przedstawione zarzuty udziału w bójce z udziałem niebezpiecznych narzędzi – zaznaczył prokurator Szelągowski. Nieoficjalnie mówi się, że uczestnicy bójki byli „wyposażeni” m.in. w siekiery, kije bejsbolowe i kastety, lecz tych doniesień prokuratura nie potwierdza. Pojawiają się też doniesienia o tym, że zatrzymani byli już w przeszłości notowani przez policję za podobne czyny. – Nie mam takiej wiedzy, by te osoby były znane policji – zakończył Robert Szelągowski.

Inowrocławski sąd rejonowy już podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące trójki zatrzymanych. Jeszcze dzisiaj ma zapaść decyzja, co do kolejnych trzech mężczyzn. Wobec dwóch kolejnych będą prowadzone czynności procesowe.

Jak się dowiedzieliśmy w prokuraturze, sprawa ma charakter rozwojowy i kolejne zatrzymania są tylko kwestią czasu.


Powiązane treści