Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Krzysztof Bess: Cel drużyny został jasno określony

Dodano: 06.08.2021 | 12:15

Na zdjęciu: Krzysztof Bess opowiada o przygotowaniach Zawiszy do nowego sezonu.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Zawisza Bydgoszcz rozpocznie w sobotę sezon w III lidze. O wysiłkach organizacyjnych, sprawach finansowych oraz celach sportowych niebiesko-czarnych rozmawiamy z prezesem Krzysztofem Bessem.

Sebastian Torzewski: Jak organizacyjnie i finansowo jest przygotowany Zawisza do sezonu w tej nowej dla klubu, trzecioligowej rzeczywistości?
Krzysztof Bess (prezes Zawiszy Bydgoszcz): W kwestiach finansowych cały czas trwają rozmowy. Wiadomo, że budżet jest zmienny i wymaga wielu przygotowań. Organizacyjnie wszystko zostało zrealizowane. Jestem zbudowany ciężką pracą wielu osób, które zadbały, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. Sportowo zespół też jest przygotowany, więc pozostaje czekać na rozgrywki ligowe.

– Wiele razy mówiliśmy, że różnica między III a IV ligą jest olbrzymia. Odczuliście to już podczas przygotowań do sezonu, na przykład kalkulując budżet albo negocjując z zawodnikami?
– Każdy ma swoją politykę. Niektóre kluby mają potężne budżety, a inne niewielkie. My staramy się przedstawiać warunki, na jakie nas stać i nie tworzyć kominów płacowych. Na pewno III liga jest zdecydowanie większym wyzwaniem finansowym. Już same koszty transportu są dużo większe. Myślę jednak, że sobie poradzimy.

– Członek zarządu klubu Marcin Pazderski pisał na Twitterze, że wsparcie miasta to będzie 1/6 budżetu klubu. Dotacja na tym poziomie to ok. 200 tys. zł. Możemy więc wyliczać, że budżet Zawiszy to ok. 1,2 mln zł?
– Tak, ale musimy pamiętać, że my nie rozdzielamy budżetu na drużynę seniorską i drużyny młodzieżowe.  W IV lidze zamykaliśmy budżet na poziomie 900 tys. zł. Teraz wyzwań jest dużo, ale mamy partnerów i sponsorów. Ponadto, nie zatrzymujemy się i nadal szukamy kolejnych, którzy umożliwią rozwój klubu. Te wyliczenia są stosunkowo dobre, choć myślę, że ostatecznie ta suma będzie oscylować na poziomie 1,4-1,5 mln zł.


ZOBACZ SKARB IV LIGI – SKŁADY, OPINIE, TRANSFERY


– Pierwszy mecz z Jarotą nie jest organizowany jako impreza masowa. Dlaczego?
–  Na razie plan jest taki, aby imprezy były niemasowe i zobaczymy, jak będzie przebiegała organizacja. Taką decyzję podjęliśmy z kilku względów. Po pierwsze z powodu pandemii, bo nie wiemy, jakie będą warunki w najbliższych miesiącach. To na pewno uderza w klub, który jest bardzo związany z kibicami będącymi naszym dwunastym zawodnikiem. Wiadomo, że koszty organizacji meczu na tym poziomie są dosyć wysokie, ale jeśli na każdy mecz w III lidze wszystkie wejściówki będą wyprzedane i zobaczymy, że zainteresowanie jest większe, to klub zrobi wszystko, aby stopniowo zwiększać liczbę dostępnych miejsc.

– Jaki cel postawiliście przed zespołem?
– W lidze jest wiele drużyn ogranych na tym poziomie, a my startujemy jako beniaminek. Cel jest więc jasno określony – utrzymanie się po dobrej i skutecznej grze. To jest dla nas najważniejsze.

– Zawiszę poprowadzi trener Piotr Kołc, którego przyjście do klubu w trakcie minionego sezonu było dość zaskakujące. Dziś możemy już szerzej opowiedzieć, skąd wziął się tamten nieoczywisty wybór?
Myślę, że taki wybór był oczywisty. Zawsze staram się podkreślać, że planujemy parę kroków do przodu. Pierwsza runda w IV lidze wyszła nam bardzo dobrze i pojawiła się szansa na awans. Naturalne było, że potrzebujemy osoby przygotowanej na froncie wyższej ligi. Piotr nam bardzo odpowiadał ze swoim podejściem do pracy i wizją klubu. Teraz był odpowiedzialny za budowę drużyny i to zadanie zrealizował. Marcin Łukaszewski w porozumieniu z nim sprowadził zawodników i trzon drużyny został przebudowany. Mamy mieszankę rutyny z młodością. W meczach sparingowych zespół prezentował się dojrzale, ale to wszystko zweryfikuje liga.

Jeszcze przed meczem z Jarotą na portalu MetropoliaBydgoska.pl ukaże się rozmowa z trenerem Piotrem Kołcem.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments