[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Krzysztof Dąbrowski. Targi WOD-KAN wróciły do Bydgoszczy [VIP TYGODNIA]

Dodano: 17.05.2022 | 09:50

Na zdjęciu:

Fot. nadesłane

Tym razem miano VIP-a Tygodnia trafia do Krzysztofa Dąbrowskiego – prezesa Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” organizującej Targi WOD-KAN, które po przerwie spowodowanej epidemią wróciły w minionym tygodniu do Bydgoszczy.

Krzysztof Dąbrowski urodził się 2 kwietnia 1960 roku w Grudziądzu. Tam ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego. W latach od 1979 do 1984 studiował Budownictwo Lądowe w Olsztynie. Posiada tytuł mgr. inżyniera Budownictwa Lądowego w specjalności Konstruktor budowlany.

Od 1983 roku żonaty, posiada trzech synów i dwie wnuczki. Na stałe zamieszkuje w Grudziądzu. Od niedawna czasowo również w Bydgoszczy, z uwagi na objęcie stanowiska Prezesa Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” w lipcu 2021 r.

Pracę zawodową rozpoczął na przełomie 1984 i 1985 roku w Grudziądzu na budowie dużego zakładu przemysłowego, gdzie pełnił funkcję kierownika Wydziału Budowlanego  w Fabryce Maszyn Rolniczych „ Agromet – Unia” w Grudziądzu. Równolegle pracował w Biurze Projektowym „Miastoprojekt” w Toruniu  (pracownia w Grudziądzu).

W latach 1989 – 1991  otworzył własną firmę projektową oraz przedsiębiorstwo budowlane. Początkowo jako właściciel a następnie współwłaściciel m.in. Przedsiębiorstwa Budowlanego „Solgrud” oraz Wytwórni Konstrukcji Stalowych „ Taskomont – 3” przyczynił się do znacznego rozwoju tych firm, gdzie zatrudnienie sięgnęło kilkuset osób. Związany był z nimi do 2002 roku.

W latach 1991 – 1993 prowadził szereg dużych budów kontraktowych na terenie Niemiec.  Między innymi związany był z budową Centralnych Laboratoriów Wody i Ścieków dla Dolnej Saksonii oraz szeregiem inwestycji  inżynieryjnych (również oczyszczalni ścieków ) na terenie Nadrenii.

Na początku roku 2003 objął stanowisko jednoosobowego Prezesa Zarządu  Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni Ścieków w Grudziądzu i piastował je do grudnia 2019 roku , tj. ok. 17 lat. Prowadził szereg inwestycji współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej dystrybuowanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , przez Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski (w ramach RPO) i inne instytucje . Dzięki tym inwestycjom grudziądzkie Wodociągi dysponują nowoczesną oczyszczalnią ścieków, zmodernizowanymi ujęciami wody i stacją jej uzdatniania,  ponadlokalnym Akredytowanym Laboratorium Wody, Ścieków i Odpadów. Miejskie Wodociągi wybudowały też, za w sumie ponad 100 mln zł nowoczesny Zakład Przetwarzania Odpadów. Zmodernizowały i rozbudowały sieć wodociągową i kanalizacyjną. Jako jedne z pierwszych w Polsce posiadały w 100% zdalny odczyt wodomierzy. Są liczącym się dziś przedsiębiorstwem komunalnym na mapie Grudziądza.

Przez około dziesięć lat, w okresie 2010 – 2020  był członkiem Rady Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, gdzie przez dwie kadencje wchodził w skład Prezydium Rady. Od listopada 2011 współinicjator i członek komitetu założycielskiego a następnie od 2012 r do 2021 r. Prezes Stowarzyszenia Wodociągi Kujaw i Pomorza .

Działacz społeczny i sportowy, wieloletni członek zarządu , a w latach 2015 – 2018 Prezes Zarządu Klubu Kolarskiego  ALKS Stal Grudziądz, 17-krotnego z rzędu Drużynowego Mistrza Polski w kolarstwie szosowym i torowym.

Nową funkcję Prezesa Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie objął od 1 lipca 2021, na czteroletnią kadencję, po postępowaniu konkursowym, które odbyło się w lutym i marcu tego roku.

***
VIP Tygodnia to stały element Magazynu Towarzyskiego VIP Wojciecha Szczapy Romanowskiego, który przez ponad 20 lat ukazywał się na łamach bydgoskiej prasy. Od ponad roku magazyn jest częścią portalu MetropoliaBydgoska.pl.

Krzysztof Dąbrowski. Targi WOD-KAN wróciły do Bydgoszczy [VIP TYGODNIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments