Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Krzysztof Różański nie żyje. Był emerytowanym komendantem policji, fotografem sportowym

Dodano: 29.05.2024 | 12:05

Na zdjęciu: Krzysztof Różański zmarł 26 maja w wieku 55 lat

Fot. Krzysztof Różański

W wieku 55 lat zmarł Krzysztof Różański. Był on emerytowanym komendantem Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim. Po przejściu na emeryturę zajmował się fotografią sportową. Związany był z Koronowem.

Z wykształcenia był prawnikiem. Służbę w policji rozpoczął w 1988 roku. Pracował w Koronowie. W 1993 roku został przeniesiony do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W 2002 roku powierzono mu obowiązki Naczelnika Inspektoratu, po pięciu miesiącach pracy na tym stanowisku został mianowany Naczelnikiem Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP w Bydgoszczy. W następnych latach był ekspertem Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP Bydgoszcz oraz pierwszym zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Sępólnie Krajeńskim. W 2010 roku został komendantem w Sępólnie Krajeńskim. Na emeryturę przeszedł w 2016 roku.

Wielokrotnie wyróżniany

Krzysztof Różański za wzorowo pełnioną służbę wielokrotnie był wyróżniany i odznaczany medalami. Wśród tych wyróżnień należy wspomnieć o brązowym medalu „Za Długoletnią Służbę”, odznaczeniu za zasługi dla kolarstwa polskiego, srebrnej odznace „Zasłużony Policjant”, srebrnym medalu „Za długoletnią służbę”, złotej odznace „Zasłużony Policjant”.

Fotograf i działacz sportowy

Od 1992 roku Różański związany był z Koronowem. Grał m.in. w piłkę ręczną w klubie Korona Koronowo. Po przejściu na emeryturę zajął się fotografią sportową. Fotografował m.in. mecze Victorii Koronowo, Pałacu Bydgoszcz, BKS Visły Bydgoszcz, Astorii Bydgoszcz, Basketu 25 Bydgoszcz, Spartakusa Koronowo, zawodów lekkoatletycznych i innych wydarzeń nie tylko sportowych. Udzielał się też w Stowarzyszeniu Rowerowe Koronowo, gdzie pełnił funkcję sekretarza, a później wiceprezesa.

Pogrzeb w piątek

Krzysztof Różański zmarł 26 maja w wieku 55 lat. Msza święta odprawiona zostanie 31 maja (piątek) o godz. 10 w koronowskiej bazylice. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się po mszy na cmentarzu komunalnym w Koronowie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments