Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
2C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
5C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportKrzysztof Wolsztyński. Dyrektor najważniejszych imprez lekkoatletycznych [VIP TYGODNIA]
Krzysztof Wolsztyński
07.11.2021 | 08:28

Krzysztof Wolsztyński. Dyrektor najważniejszych imprez lekkoatletycznych [VIP TYGODNIA]

Na zdjęciu: Krzysztof Wolsztyński zorganizował w tym roku kolejne światowej klasy imprezy lekkoatletyczne.

Fot. Magazyn VIP/Paweł Skraba

Za Krzysztofem Wolsztyńskim kolejny rok na czele Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkoatletyki. W ostatnich miesiącach do długiej listy zorganizowanych imprez dopisał kolejne pozycje.

W czasie swojej kariery lekkoatletycznej Krzysztof Wolsztyński, rocznik 1958, specjalizował się w biegach długich. W latach 1973-1978 reprezentował Zawiszę Bydgoszcz, a przez następnych dziesięć lat pracował w sekcji lekkoatletycznej klubu jako trener. Między 1983 a 1989 był też trenerem reprezentacji juniorów w biegach długich i średnich.

Od 2002 roku jest prezesem Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. Przez lata był dyrektorem licznych imprez lekkoatletycznych, m.in. odbywających się w Bydgoszczy mistrzostw świata juniorów i Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego.

W latach 1973 – 1978 reprezentował klub Zawisza Bydgoszcz, a przez następnych 10 lat pracował w tamtejszej sekcji lekkoatletycznej jako trener. Od 1983 do 1989 był trenerem reprezentacji juniorów w biegach długich i średnich. Od 2002 pełni funkcję prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. W 2004 odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Dyrektor szeregu międzynarodowych imprez lekkoatletycznych – m.in. odbywających się w Bydgoszczy Pucharu Europy w Lekkoatletyce 2004, Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych 2010 i 2013, Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkoatletyce 2016, Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2017, Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2019 oraz Halowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2021, które odbyły się w Toruniu. Jest także dyrektorem dwóch mityngów – Memoriału Ireny Szewińskiej, który odbywa w Bydgoszczy oraz halowych zawodów Copernicus Cup w Arenie Toruń.

W sobotę, 30 września odbyła się tradycyjna Gala Lauru Królowej Sportu, na której nagradzani są najlepsi lekkoatleci z kraju i regionu. Imprezą roku uznano Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu. – Nie licząc IO, były najważniejszą imprezą lekkoatletyczną w tym roku  na świecie. Przygotowanie tak dużej imprezy w czasach pandemii było dużym wyzwaniem i bardzo się cieszymy, że udało nam się temu zadaniu podołać. Za to Copernicus Cup to obecnie jeden z najlepszych mityngów na świecie. Padło tam tyle świetnych wyników, że trudno porównać to z jakąkolwiek inną imprezą – podsumowywał ostatnie miesiące Wolsztyński.

***
VIP Tygodnia to stały element Magazynu Towarzyskiego VIP Wojciecha Szczapy Romanowskiego, który przez ponad 20 lat ukazywał się na łamach bydgoskiej prasy. Od roku magazyn jest częścią portalu MetropoliaBydgoska.pl.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
16 dni temu

Robi to co lubi i umie to dobrze zrobić i dla tego odnosi sukcesy.

Anna
Anna
10 dni temu

Sprzedawczyk, kupił go Całbecki…

Powiązane treści