Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 18 • L 15
17C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIKs. Krzysztof Buchholz z pomocą dla uchodźców z Ukrainy [VIP TYGODNIA]
15.03.2022 | 12:36

Ks. Krzysztof Buchholz z pomocą dla uchodźców z Ukrainy [VIP TYGODNIA]

Na zdjęciu:

Fot. Magazyn VIP

Ks. Krzysztof Buchholz jest jednym z duchownych, którzy zaproponowali pomoc dla uciekających z Ukrainy.

Ks. Krzysztof Buchholz ma 56 lat. Urodził się w Błądzimiu w Borach Tucholskich. Od piątego roku życia mieszka w Bydgoszczy. W 1990 roku, po skończeniu seminarium w Gnieźnie, przyjął święcenia kapłańskie. Do 1992 roku pracował w parafii św. Stanisława w Solcu Kujawskim. Stamtąd przeszedł do parafii Matki Bożej Królowej Męczenników, gdzie został opiekunem Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”.

W 1995 roku stworzył Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”. Co roku w zajęciach, spotkaniach, koncertach itp., które odbywają się w wybudowanym w Fordonie Domu Jubileuszowym Jana Pawła II, uczestniczy ponad 20 tysięcy osób. Fundacja ma wiele różnych propozycji dla dzieci, młodych, dorosłych, seniorów, niepełnosprawnych. Co roku współorganizuje m.in. ściągające z całej Polski tysiące pielgrzymów Misterium Męki Pańskiej i wiele innych wydarzeń.

Obecnie ks. Krzysztof Buchholz jest proboszczem Najświętszego Serca Pana Jezusa na pl. Piastowskim.

Jako kolejny duchowny ogłosił, że oddaje dom należący do parafii dla rodzin uciekających przed wojną z Ukrainy.  W budynku zamieszkiwał przez lata kościelny z rodziną. Odbywały się tam także lekcje religii. Teraz stoi pusty.

Jak przyznał ks. Buchholz, budynek potrzebuje remontu i przygotowania na przyjęcie uchodźców, dlatego apelował o pomoc. Przyda się każda rada i para rąk, szczególnie osób, które mają doświadczenie w pracach remontowych czy budowlanych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments