Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiKto powinien sporządzić kartę informacyjną przedsięwzięcia? Zleć KIP profesjonalistom
06.04.2022 | 09:42

Kto powinien sporządzić kartę informacyjną przedsięwzięcia? Zleć KIP profesjonalistom

Na zdjęciu: Inwestor, który chce zainwestować swoje środki pieniężne w budowę nieruchomości lub innego obiektu nie musi być specjalistą w każdej dziedzinie.

Fot. nadesłane

Czy sporządzenie karty informacyjnej przedsięwzięcia należy wyłącznie do zadań inwestora?

Od zrodzenia się pomysłu na budowę nieruchomości, do zrealizowania całej inwestycji mija sporo czasu. Zanim inwestor będzie mógł w ogóle przystąpić do prac na terenie budowy, musi załatwić sporo formalności m.in. wypełnić kartę informacyjną przedsięwzięcia.

W przypadku budowy farmy fotowoltaicznej, skupu złomu czy też stacji paliw wypełnienie KIP i przesłanie go do odpowiedniego urzędu jest niezbędne, aby móc rozpocząć prace budowlane. Taki dokument zawiera sporo informacji na temat planowanej inwestycji oraz jej wypływu na środowisko. Kto powinien sporządzić KIP i czy może zająć się tym zewnętrzna firma? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Inwestor, który chce zainwestować swoje środki pieniężne w budowę nieruchomości lub innego obiektu nie musi być specjalistą w każdej dziedzinie. Rzadko kiedy można spotkać się, z tym że osoba, która finansuje budowę, zajmuje się wszystkimi jej elementami. Dobra wiadomość jest taka, że także przy wypełnianiu formalności można skorzystać z pomocy ekspertów z tej dziedziny. Karta informacyjna przedsięwzięcia może zostać sporządzona przez zewnętrzną firmę, która specjalizuje się w tego typu usługach. Skorzystanie z takiej pomocy jest nawet wskazane, jeśli inwestor nie wie jak poprawnie wypełnić ten dokument.

Nie musisz samodzielnie wypełniać KIP, dzięki czemu unikniesz ewentualnych błędów, o które nie trudno, jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z takimi formalnościami. Ekspert pomoże Ci wypełnić KIP bezbłędnie, dzięki czemu cały proces przygotowań do rozpoczęcia budowy przebiegnie o wiele sprawniej. Niepoprawne wypełnienie karty może skutkować odmową przyznania pozwolenia na budowę. Lepiej więc oszczędzić sobie czasu i nerwów korzystając z usług profesjonalnej firmy. Specjaliści objaśnią Ci, czym jest KIP i na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę.

Karta informacyjna przedsięwzięcia – cena za pomoc eksperta

Karta informacyjna przedsięwzięcia cena to jedno z najczęściej pojawiających się haseł w internecie, które dotyczą tego dokumentu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy inwestor chce zrealizować budowę jak najlepiej, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu środków finansowych tam, gdzie jest to możliwe. Cena takiej usługi jest uzależniona od wielu czynników m.in. rodzaju i wielkości planowanej inwestycji. Specjalista inaczej wyceni sporządzenie KIP dla farmy fotowoltaicznej a inaczej dla domu jednorodzinnego, który ma powstać na chronionym terenie. Aby poznać ostateczny koszt takiej usługi, najlepiej jest skontaktować się z firmą, która specjalizuje się w wypełnianiu karty. Po omówieniu szczegółów inwestycji ekspert będzie mógł realnie wycenić koszt usługi.