Bydgoszcz
19C
Słonecznie
30% wilgotność
Wiatr: 8km/h S
H 19 • L 19
6C
Pon
7C
Wt
7C
Sr
7C
Czw
5C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKto utwardzi pierwsze ulice płytami ażurowymi? Pojedynek bydgoskich firm
drogi gruntowe Bydgoszcz
04.05.2018 | 16:08

Kto utwardzi pierwsze ulice płytami ażurowymi? Pojedynek bydgoskich firm

Istnieje szansa, że cztery ulice zyskają nową - choć, jak zapewniają drogowcy, tymczasową - nawierzchnię jeszcze latem.

Na zdjęciu: Program utwardzania dróg gruntowych idzie nie najlepiej, więc drogowcy sięgają po metodę tańszą i szybszą - wyłożenie ulic płytami ażurowymi.

Fot. Stanisław Gazda

Dwa podmioty zgłosiły się do udziału w przetargu na utwardzenie czterech bydgoskich ulic płytami ażurowymi. Jedna z nich zmieściła się w budżecie przewidzianym przez drogowców i jest o krok od uzyskania zamówienia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy pomysł na drogi gruntowe. Ratusz i drogowcy rozpoczynają pilotażowy program ich utwardzania

Przypomnijmy, że w tegorocznym budżecie miasta na program utwardzania dróg metodą znacznie tańszą niż tradycyjną zaplanowano trzy miliony złotych. Na pierwszy pakiet obejmujący ulice: Łucką na Glinkach, Pelikanową na Osowej Górze, Przyłubską w Łęgnowie oraz Okopową na granicy Czyżkówka i Flisów przeznaczono niespełna 1,2 mln zł. I to właśnie o kontrakt tej wartości starało się konsorcjum bydgoskich firm z Betpolem jako liderem oraz mieszcząca się przy ulicy Żeglarskiej firma PW MAX Kamilla Smolińska.

Wspomniane konsorcjum za wykonanie czterech ulic zażyczyło sobie 1,195 mln zł, minimalnie mieszcząc się w planowanym przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej budżecie. Oferta drugiego z oferentów opiewała na ponad 130 tys. zł więcej. Oba konkurujące ze sobą podmioty zadeklarowały, że wykonają wszystkie prace maksymalnie w 70 dni od momentu przekazania im placu budowy (maksymalny termin wynosił 90 dni).

Konsorcjum Betpolu oraz spółek: Affabre i Bydgoskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych jest więc bliskie podpisania umowy z drogowcami. Aktualnie trwa proces formalnej weryfikacji oferty. Jeżeli umowa zostanie podpisana w najbliższych dniach, wówczas można się spodziewać, że testy nowej nawierzchni kierowcy przeprowadzą jeszcze w wakacje.

W kolejce do utwardzenia metodą płyt ażurowych są już kolejne ulice: Sybiraków, Warneńczyka, Orna, Borowiacka, Karasiowa i Liściasta.


Powiązane treści