Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 14 • L 14
14C
Nd
14C
Pon
11C
Wt
12C
Sr
5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeKto wybuduje Akademickie Centrum Sportu UTP? Na czele wyścigu Budimex
akademickie centrum sportu UTP
26.02.2021 | 15:57

Kto wybuduje Akademickie Centrum Sportu UTP? Na czele wyścigu Budimex

Na zdjęciu: Wstępna wizualizacja Akademickiego Centrum Sportu. Wybrany w przetargu wykonawca projektu może nadać budynkowi inny kształt.

Fot. UTP

Sześć podmiotów złożyło oferty w przetargu na realizację kolejnej inwestycji Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, czyli budowy Akademickiego Centrum Sportu. Najtańszą propozycję cenową złożyła firma Budimex, która obecnie stawia obiekt dydaktyczny na terenie fordońskiej uczelni.

Nowy element kompleksu UTP ma powstać na działce przy ulicy Kaliskiego, nieopodal siedziby Wydziału Inżynierii Mechanicznej. Akademickie Centrum Sportu ma być odpowiedzią na brak uczelnianej infrastruktury sportowej, co utrudnia nie tylko prowadzenie zajęć wychowania fizycznego, ale również funkcjonowanie uniwersyteckiego klubu sportowego. Pod koniec 2020 roku UTP ogłosił przetarg na projekt i budowę budynku, składającego się z hali sportowej (spełniającej wymagania Polskiej Ligi Siatkówki, Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Międzynarodowej Federacji Koszykówki), siłowni, sauny oraz biur Studium Wychowania Fizycznego UTP.


CZYTAJ WIĘCEJ O BUDOWIE AKADEMICKIEGO CENTRUM SPORTU UTP


Do postępowania zgłosiło się sześć podmiotów. Uczelnia zaznaczyła, że zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia 27 milionów złotych. Najtańszą propozycje cenową przedstawił Budimex – 20,2 miliona złotych. Spółka prowadzi obecnie inną inwestycje uczelni – budowę nowego obiektu dydaktycznego za Auditorium Novum. Znajdzie się w nim m.in. sala wykładowa na 600 osób, która przy pomocy kurtyn akustycznych będzie mogła zostać podzielone na dwie lub cztery mniejsze sale oraz pomieszczenia dydaktyczno-laboratoryjne, administracyjne, higieniczno-sanitarne oraz techniczne. 

Pozostałe oferty w przetargu są znacznie wyższe od tej, którą przedstawił Budimex. Konsorcjum firm Ebud-Przemysłówka i TB Invest chce wykonać inwestycję za 24,2 miliona, a Wegner i Healthcare Business Solutions – za 24,4 miliona. Oferty firmy KJS oraz konsorcjum KWK Construction i ZUB Robert Łukasik opiewają na prawie 27 milionów złotych. Najdroższa okazała się propozycja konsorcjum Erbudu i Easy Project, które wyceniło budowę centrum sportu na 28,4 miliona złotych. Wszyscy uczestnicy przetargu zadeklarowali przedłużenie okresu gwarancji o dwa lata. Decydującym czynnikiem przy wyborze oferty będzie jednak cena.

Wybrany w postępowaniu wykonawca będzie miał 760 dni (czyli ponad dwa lata) na wybudowanie Akademickiego Centrum Sportu, zastrzegając, że w ciągu 210 dni opracuje projekt budowlany i uzyska pozwolenie na budowę.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści