Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 7 • L 5
8C
Sob
7C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaZnamy wyniki referendum na UTP. Ponad 80% głosujących za Politechniką Bydgoską
09.02.2021 | 13:32

Znamy wyniki referendum na UTP. Ponad 80% głosujących za Politechniką Bydgoską

Na zdjęciu: Kampus UTP w Fordonie.

Fot. Klaudia Karczmarek

Na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy zakończyło się trwające od 5 lutego referendum w sprawie zmiany nazwy uczelni. Jak przekazał rzecznik prasowy Szymon Różański, ponad 80% głosujących jest za przekształceniem uniwersytetu w Politechnikę Bydgoską.

Referendum w sprawie przekształcenia uniwersytetu w politechnikę było jedną z obietnic przedwyborczych obecnego rektora uczelni prof. Marka Adamskiego. Jak przyznał, podjęcie i zakończenie debaty na temat formuły funkcjonowania uczelni będzie dla niego priorytetowym zadaniem w pierwszych miesiącach jego kadencji. – Z jej początkiem proponuje społeczności akademickiej spotkania i szeroką debatę. Po niej oferuję ustanowienie kierunku uczelni na podstawie wyników referendum uczelnianego – zapowiedział profesor.

Ogłoszone przez władze uczelni referendum trwało od 5 do 9 lutego. Jak przekazuje rzecznik prasowy UTP Szymon Różański, frekwencja w wyborach wyniosła 75% wśród nauczycieli akademickich i 60% wśród pozostałych pracowników. Aż 83,2% głosujących opowiedziało się za zmianą nazwy uczelni na Politechnika Bydgoska.

Z satysfakcją przyjmuję stanowisko społeczności akademickiej. Stawiamy na rozwój i konkurencyjność, co wymaga odważnych decyzji. Kształcimy inżynierów od samego początku istnienia. Podkreślenie technicznego charakteru i rodowodu uczelni przez zmianę nazwy na Politechnika Bydgoska, pozwoli uzupełnić ofertę akademicką Bydgoszczy i regionu – mówi prof. Marek Adamski, rektor UTP.

Referendum jest jednym z elementów procesu konsultacyjno-decyzyjnego w sprawie zmiany nazwy uczelni. UTP zasięga również opinii władz samorządowych w regionie. Zmiana wymaga także zgody na poziomie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Czytaj więcej na temat przekształcenia UTP w Politechnikę Bydgoską

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
James
James
17 dni temu

Brawo

Absolwent WSI
Absolwent WSI
17 dni temu

Wreszcie, o tym marzyliśmy w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku…

Powiązane treści