Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNowa jakość kształcenia w bydgoskim Braille’u. Podpisano umowę na rozbudowę ośrodka
01.04.2022 | 13:33

Nowa jakość kształcenia w bydgoskim Braille’u. Podpisano umowę na rozbudowę ośrodka

Na zdjęciu: W uroczystości podpisania umowy udział wzięli wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

Fot. Mikołaj Kuras/Urząd Marszałkowski

Przedszkole funkcjonujące w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Louisa Braille’a zyska nową siedzibę. Urząd marszałkowski podpisał umowę z firmą Baupol na przebudowę pozyskanego od miasta budynku przy ulicy 3 Maja 11.

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille w Bydgoszczy mieści się przy ulicy Krasińskiego. Placówka jest prowadzona przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego – w tym roku obchodzi 150 lat istnienia. Jest najstarszą placówką w Polsce kształcącą osoby z dysfunkcją wzroku. Obecnie w szkole kształci się młodzież niewidoma, słabowidząca, głuchoniewidoma oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

W skład ośrodka wchodzą: szkoła podstawowa, liceum ogólnokształcące, technikum, szkoła policealna, branżowa szkoła I i II stopnia czy szkoła przysposabiająca do pracy. Jednym z jego elementów jest również oddział przedszkolny, który w najbliższych miesiącach zyska nową siedzibę. W piątek, 1 kwietnia podpisano umowę na adaptację zabytkowego budynku przy 3 Maja 11.

W uroczystości podpisania umowy udział wzięli wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść. – Ta inwestycja jest dopełnieniem systemu opieki nad dziećmi słabowidzącymi i niewidomymi. Oddział przedszkolny przy ośrodku Braille’a funkcjonuje obecnie w budynku, zbyt skromnym wobec potrzeb. Realizacja projektu pozwoli zwiększyć liczbę miejsc przedszkolnych oraz rozszerzyć zaplecze opiekuńcze i medyczne dla maluchów – podkreślił wicemarszałek Ostrowski.

Na potrzeby przedszkola przebudowany zostanie zabytkowy dwukondygnacyjny obiekt, pozyskany od Miasta Bydgoszczy przy ulicy 3 Maja 11. W budynku powstanie pięć sal dydaktycznych oraz nowocześnie wyposażone gabinety: psychologa/pedagoga, logoterapii, rehabilitacji wzroku, okulistyczny (pełniący również rolę gabinetu pielęgniarki) i sala integracji sensorycznej z elementami sali doświadczenia świata. Dzięki realizacji projektu powstanie 21 nowych miejsc dla przedszkolaków. – Nowy obiekt zostanie połączony łącznikiem z istniejącym pawilonem ośrodka. Powstanie także plac zabaw dla dzieci ze specjalnymi potrzebami – podkreśla urząd marszałkowski.

Wykonawcą, wybranym w drodze przetargu, została bydgoska firma Baupol. Koszt realizacji to ponad 5 mln zł, z czego 4,6 mln zł wynosi dofinansowanie z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Przy Fordońskiej powstanie salon Bodzio? Sieć kupuje miejskie działki

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments