Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 19 • L 16
14C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaKujawsko-Pomorskie będzie świętować!
26.05.2016 | 09:03

Kujawsko-Pomorskie będzie świętować!

Motyw przewodni tegorocznych obchodów to niebo.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego koncert inaugurujący świętowanie

Fot. materiały prasowe

W dniach 3-11 czerwca odbędzie się Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego.  Jakie atrakcje przygotowano na tę okazję?

Podczas dziewięciodniowego świętowania odbędzie się wiele różnych wydarzeń, a wspólnym motywem przewodnim łączącym je, będzie niebo. Wybór tematyki tegorocznych obchodów nawiązuje do osiągnięć Mikołaja Kopernika, który pochodził z Torunia. To właśnie to miasto przewodniczy w tym roku świętu województwa. Wynika z tego, że to tam odbędzie się najwięcej atrakcji, ale nie zbraknie ich również w innych największych miastach w województwie, czyli Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu i Grudziądzu.

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego zainauguruje koncert „Pod wspólnym niebem”, w którym znani polscy wykonawcy zaśpiewają piosenki nawiązujące do sfer niebieskich. Na scenie plenerowej Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu wystąpią m.in. Domowe Melodie, Tomasz Organek i Natalia Kukulska.

Początek wydarzenia zaplanowano w Toruniu, lecz jej wielkie zakończenie odbędzie się w Bydgoszczy. 11 czerwca o godz. 17:00 na Wyspie Młyńskiej odbędzie się Astro Festiwal. Wydarzenie pod hasłem „Dotknij planet” będzie skoncentrowane wokół teleskopowej obserwacji planet, przede wszystkim Jowisza, Marsa i Saturna, które tego dnia znajdą się w dogodnej pozycji do podglądania. Ponadto będzie można zobaczyć największy mobilny teleskop w Polsce służący do obserwacji słońca. Nie zabraknie również gier, konkursów i pokazów eksperymentów. W trakcie imprezy powstanie też Miasteczko Smaku oraz będzie można zobaczyć happening artystyczny Galerii Rusz. O 21:30 zagra zespół Kombi. Na zakończenie imprezy zaplanowano Laserowe Show.

W programie bydgoskich obchodów Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego nie brakuje również wydarzeń kulturalnych. 3 czerwca o 19:00 w Filharmonii Pomorskiej wykonana zostanie Kantata „Carmina Burana”, a 5 czerwca o 19:00 w Operze Nova będzie można zobaczyć operę komiczną „Napój miłosny”. Bilety na te spektakle dostępne są m.in. w kasach tych instytucji.

Cykl wydarzeń odbędzie się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Spis wydarzeń odbywających się w innych miastach można znaleźć m.in. na stronie „Kujawsko-Pomorskie” na Facebooku.


Powiązane treści