Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

UKW ogłasza uruchomienie nowego kierunku

Dodano: 21.03.2023 | 09:35

Na zdjęciu: UKW zaprezentowało pierwszą z kilku nowości w ofercie rekrutacyjnej na rok akademicki 2023/2024.

Fot. Szymon Fiałkowski

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego otwiera pierwszy niefilologiczny kierunek studiów w języku niemieckim – Kultur und Kommunikation.

Jak informuje UKW,  od października osoby studiujące na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy będą mogły kształcić się na kierunku Kultur und Kommunikation – pierwszym niefilologicznym kierunkiem studiów w języku niemieckim. Będą to dwuletnie studia II stopnia prowadzone w całości w języku niemieckim, a więc adresowane do osób legitymujących się znajomością tego języka na poziomie co najmniej B2.

To nie będzie kierunek filologiczny. Osoby studiujące nie będą zgłębiać tajników gramatyki ani poznawać literatury krajów niemieckojęzycznych. Głównym celem programu studiów jest kształtowanie nowoczesnych kompetencji w zakresie praktyk kulturowych i komunikacyjnych – wyjaśnia koordynatorka prac nad programem kierunku, prof. dr hab. Monika Szczepaniak z Wydziału Nauk o Kulturze UKW.

Kultur und Kommunikation – nowy kierunek na UKW

Studia Kultur und Kommunikation przygotowują do profesjonalnej działalności w nowoczesnych branżach gospodarczych i usługowych: w międzynarodowych korporacjach, w sektorze usług biznesowych (m. in. w zakresie marketingu, reklamy, tłumaczeń, turystyki, handlu, IT), w instytucjach kultury, w mediach, w organizacjach międzynarodowych – wszędzie tam, gdzie ważne jest tworzenie i komunikowanie znaczeń, znajomość różnych kultur i języków, otwarta postawa dialogu oraz umiejętność pracy w grupie i posługiwania się specjalistycznym językiem w komunikacji biznesowej.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się nie tylko absolwentki i absolwenci germanistyki, lecz także innych kierunków humanistycznych i społecznych, takich jak lingwistyka stosowana, kulturoznawstwo, filologia polska, dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Koncepcja tego kierunku stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy. Oferujemy nowoczesne spojrzenie na proces kształcenia przygotowujący do podjęcia aktywności zawodowej w środowisku międzynarodowym, ze szczególnym uwzględnieniem krajów niemieckiego obszaru językowego. Osoby, które ukończą te studia, nie powinny mieć problemów ze znalezieniem atrakcyjnej pracy – podsumowuje prof. Monika Szczepaniak.

Jak podkreśla Sebastian Nowak, rzecznik prasowy uczelni, Kultur und Kommunikation to pierwsza zaprezentowana nowość w ofercie uczelni na najbliższy rok akademicki. Rejestracja na studia rozpocznie się 8 czerwca. Więcej informacji znajduje się na portalu rekrutacyjnym UKW: www.rekrutacja.ukw.edu.pl

CZYTAJ TAKŻE: Bydgoska firma stawia na rozwój i rozbudowuje centrum logistyczne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments