Kwesta i zapalanie zniczy. Amerykańscy wojskowi na cmentarzach w regionie [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: Szymon Ździebło / tarantuga.pl / Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski
1 listopada kwesta prowadzona była nie tylko na nagrobki w Bydgoszczy.
W Kujawsko-Pomorskiem znicze pamięci zapłonęły między innymi pod pomnikiem Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej 1939. Zapalili je przedstawiciele samorządu województwa wraz ze stacjonującymi w Toruniu żołnierzami 3. Batalionu 16. Pułku Artylerii Polowej Armii USA.
Amerykańscy żołnierze 1 listopada uczestniczyli również w kweście na toruńskim cmentarzu św. Jerzego. Środki ze zbiórki zasilą fundusz renowacji zabytków tej nekropolii.
Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.
- Siatkarze BKS-u zaczną sezon na wyjeździe. Spore zmiany w rozgrywkach PLS 1 Ligi - 22 czerwca 2026
- Nowe auta dla kujawsko-pomorskiej policji. Będą służyły do przewozu osób zatrzymanych - 22 czerwca 2026
- Kolejne medale bydgoskich kajakarzy na Mistrzostwach Polski na torze w Brdyujściu [ZDJĘCIA] - 21 czerwca 2026













