Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Laboratorium narkotyków zlikwidowane przez bydgoskie CBŚP. Znajdowało się w… stodole

Dodano: 27.10.2023 | 09:00

Na zdjęciu: Laboratorium zlikwidowane przez bydgoskich funkcjonariuszy z CBŚP znajdowało się w okolicach Rypina.

Fot. mat. CBŚP

Funkcjonariusze bydgoskiej delegatury CBŚP zlikwidowali w okolicach Rypina laboratorium narkotyków, które znajdowało się w… stodole. Do sprawy zatrzymano trzy osoby.

O zlikwidowaniu laboratorium poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji, którego funkcjonariusze z bydgoskiej delegatury przy wsparciu kryminalnych z Rypina przeprowadzili akcję.

W trakcie działań, policjanci zabezpieczyli ponad 10 kg narkotyku 3-CMC (klofedron) i 180 litrów prekursorów narkotykowych, w postaci kwasu solnego, acetonu i wody amoniakalnej, a także pojemniki, wentylatory i inne wyposażenie laboratorium. Poza tym, kryminalni przejęli blisko 400 litrów płynnej substancji w trakcie procesu krystalizowania narkotyku, z czego według wstępnej opinii biegłej z zakresu badań fizyko-chemicznych z substancji tej można było uzyskać ponad 50 kilogramów klofedronu.

Do sprawy, funkcjonariusze CBŚP zatrzymali trzech mężczyzn, wszyscy w prokuraturze usłyszeli zarzuty produkcji znacznej ilości narkotyków, za co może im grozić nie mniej niż trzy lata pozbawienia wolności, sąd przychylił się zaś do wniosku śledczych i wobec zatrzymanych zastosował tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments