[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Lato na boiskach. Jakie zabiegi wykonać między sezonami?

Dodano: 31.07.2021 | 08:58

Na zdjęciu: Grubex dba o boiska piłkarskie w całym regionie.

Fot. nadesłane

Trwa przerwa w rozgrywkach piłkarskich. W najbliższych tygodniach zawodnicy wrócą do zmagań ligowych, więc czas pozostały do rozpoczęcia meczów można wykorzystać na wykonanie prac na murawach.

W ostatnich miesiącach boiska zostały mocno wyeksploatowane – oprócz natężenia meczów nie sprzyjały im też warunki atmosferyczne. Przerwa w rozgrywkach to dobry czas, aby zadbać o jakość boisk. – Coraz więcej klubów zdaje sobie sprawę, że zabiegi pielęgnacyjne są potrzebne, a trawa może być piękna nie tylko na boiskach ekstraklasy – mówi reprezentujący firmę Grubex Arkadiusz Krawczyk, który zauważa, że w ostatnich latach jakość muraw w regionie znacznie się poprawiła. Powszechne stało się między innymi prowadzenie zabiegów nawożenia kilka razy w ciągu roku.

Grubex wykonuje liczne zabiegi pozwalające utrzymać murawę w dobrym stanie. Wszystko odbywa się z użyciem profesjonalnych maszyn. – Pracujemy na sprzęcie przeznaczonym typowo do boisk trawiastych i pól golfowych. Po każdym z nich nasi eksperci doradzają, jak na co dzień pielęgnować trawę, aby zachować ją w jak najlepszej kondycji  – wyjaśnia Krawczyk.

W obecnym okresie, czyli latem zalecane jest wykonanie niezbędnych zabiegów takich jak dosiew nasion w celu zagęszczenia murawy, regeneracja pola bramkowego (wymiana darni, a przy niewielkich ubytkach dosianie nasion), piaskowanie i aeracja boiska, aby rozluźnić warstwy i napowietrzyć glebę oraz wertykulacja, która pozwoli pozbyć się nadmiaru materii organicznej tzw. filcu i przyczyni się do rozkrzewienia trawy

Z usług firmy Grubex korzysta m.in. Bydgoskie Centrum Sportu, które zleciło firmie prace na boiskach Chemika, Polonii i Gwiazdy. Z efektami działań można zapoznać się m.in. na stronie www.grubex.pl oraz profilu firmy na Facebooku.

Lato na boiskach. Jakie zabiegi wykonać między sezonami?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments