Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Lato w mieście. Co wydarzy się w Bydgoszczy? [PROGRAM, TERMINY, ARTYŚCI]

Dodano: 24.05.2017 | 16:38

Przedstawiciele urzędu miasta, Myślęcinka oraz Miejskiego Centrum Kultury przedstawili swoje plany na najbliższe miesiące.

Na zdjęciu: Większość imprez będzie organizowana na świeżym powietrzu.

Fot. Justyna Wróblewska

Wielkim krokami zbliża się lato, a wraz z nimi wzrasta liczba imprez organizowanych w Bydgoszczy. Przedstawiciele urzędu miasta, Myślęcinka oraz Miejskiego Centrum Kultury zdradzili swoje plany. Zobaczcie, czego mogą spodziewać się bydgoszczanie. 

Urząd miasta zapewnia, że wakacyjne weekendy będą pełne atrakcji już od czwartku aż do poniedziałku. W tych dniach szczególnie warto będzie odwiedzać Wyspę Młyńską i jej okolice. W wakacyjne czwartki w amfiteatrze przy Operze Nova odbywać się będą spotkania z cyklu Wieczór z kabaretem. W Bydgoszczy wystąpią: Cezary Pazura (20.07), Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć znani z Kabaretu Moralnego Niepokoju (03.08), Kabaret Skeczów Męczących (10.08) oraz Grzegorz Halama (24.08). W tym samym miejscu, lecz w piątki, pojawiać się będą młodzi artyści w ramach cyklu Rzeka Muzyki Młodych. W planach są występy trzech reprezentantów Bydgoszczy: zespołu Pokój nr 3 (18.08), grupy Art of Illusion (14.07) oraz Marcina Pawłowskiego – Pawbeatsa (25.08). Na scenie zaprezentują się również dwie ogólnopolskie gwiazdy: The Dumplings (07.07) i Iza Lach (28.07). W soboty na Wyspie Młyńskiej odbywać się będą imprezy organizowane przez podmioty komercyjne, a nie bydgoski ratusz.

Natomiast wakacyjne niedziele upływać będą pod znakiem koncertów z cyklu Rzeka Muzyki. Co tydzień od lipca do sierpnia na scenie przy amfiteatrze będą występować różni artyści. – Zależało nam na tym, by dominowała tam muzyka klasyczna pokazana w innej luźniejszej formie – mówią przedstawiciele Urzędu Miasta Bydgoszczy. W ramach cyklu wystąpią: Marcin Wyrostek (02.07), stypendysta miasta Bydgoszczy Raffa Quartet (09.07), 3. Furor de Tango&Carlos Roulet (16.07), Magdalena Cichocka (23.07), TRE VOCI (30.07), ANIMATO (06.08), Gypsy Swing Quartet & Siergiej Wowkotrub (13.08), Olga Bończyk (27.08) i Elżbieta Adamiak (20.08). W tym roku operatorem imprezy będzie wyłoniona w wyniku konkursu firma Scena Studio.

Nowością zaproponowana w tym roku przez bydgoski ratusz jest cykl Małe formy teatralne, w ramach którego na scenie na Brdzie prezentowane będą małe formy teatralne. Swoje monologi przedstawią: Hanna Śleszyńska (10.07), Paweł Burczyk (24.07), Szymon Majewski (07.08) oraz Krystyna Janda (21.08). Udział w tym, jak w innych wymienionych wyżej cyklach organizowanych przez miasto, będzie darmowy.

Podobnie będzie również z niektórymi wydarzeniami organizowanym przez Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, takimi jak Otwieracz – Powitanie Lata (18.06), gdzie zagra m.in. Anita Lipnicka i Kamil Bednarek oraz Pożegnanie Lata – Babie Lato (03.09), podczas którego wystąpi Margaret i Sound’n’Grace. W parku odbędą się również biletowane imprezy, a jedną z nich jest Urban Fest (26.08), na którym wystąpią przedstawiciele polskiej sceny hip-hopowej, czyli Solar i Białas, Kękę, VNM, WSAH, Bisz B.O.K. i Dj Soina.

W Myślęcinku nie zabraknie również sportowych imprez. Jedną z największych będzie Terenowa Masakra (11.06), w której w tym roku na wystartuje o 30 osób więcej niż dotychczas. Wśród imprez biegowych jest również nocny bieg po Myślęcinku określany jako Sen nocy letniej. Informacje o pozostałych biegowych, jak i innych imprezach pojawiać się będą na stronie internetowej www.myslecinek.pl.

Również w internecie informacje o wszystkich swoich wydarzeniach zamieści Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. W gronie najciekawszych organizowanych przez nich imprez znajdują się między innymi Letnia Scena Impro (w czwartki od 6 lipca do 10 sierpnia), spektakle teatralne dla rodzin z dziećmi w ramach cyklu Przystań Teatr (niedziele od 2 lipca do 13 sierpnia), Bydgoszcz Buskers Festiwal, czyli Międzynarodowe Spotkanie Artystów Ulicznych (06-07.07). Nie zabraknie również Blokady Filmowej, lecz organizatorzy zapowiadają, że będzie tylko jedno spotkanie i jeden film, a o wyborze poinformują wkrótce.

W te wakacje już po raz 15. odbędzie się Muszla Fest (18-19.08).  – Uczcimy to headlinerem, o którym marzyliśmy od dawna. Jest to Formacja IGNITE z Kalifornii – zapowiadają organizatorzy imprezy.  Na terenie boisk piłkarskich w Myślęcinku pojawi się jedna zadaszona scena, na której zagrają zagraniczni oraz lokalni artyści. Nie zabraknie również kapeli wyłonionej w drodze konkursu. W tym roku zwycięzca zostanie ogłoszony po koncercie eliminacyjnym zaplanowanym na 17 czerwca w siedzibie MCK.

Również jubileusz w tym roku obchodzić będzie inna impreza organizowana od początku swojego istnienia w Bydgoszczy, czyli Ster na Bydgoszcz. Nowością podczas 10. edycji wydarzenia (23-25.06) będzie jarmark na Wyspie Młyńskiej, podczas którego będzie można zjeść rybę, kupić ją oraz zobaczyć jak się ją przygotowuje. Nie zabraknie również Wyścigu Smoczych Łodzi oraz Wielkiego Wyścigu Butelkowego. Podczas imprezy wystąpią między innymi: Robert Janowski, Justyna Steczkowska, Daria Zawiałow czy Cugowscy. Zwieńczeniem festiwalu będzie pokaz fajerwerków.

Obszerniejsze zapowiedzi tych jak i innych letnich imprez organizowanych w Bydgoszczy będą pojawiać się na naszym portalu.