Wiatr: 3km/h SW
H 22 • L 19
24C
24C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLekkoatletyczne halowe mistrzostwa Polski. Pięć medali zawodników Zawiszy
Ewa Swoboda
20.02.2021 | 23:29

Lekkoatletyczne halowe mistrzostwa Polski. Pięć medali zawodników Zawiszy

Mistrzostwa Polski odbywają się w Arenie Toruń.

Na zdjęciu: Ewa Swoboda sięgnęła po złoty medal w biegu na 60 metrów. Trzecie miejsce zajęła w nim zawodniczka bydgoskiego Zawiszy Marika Popowicz-Drapała.

Pięć medali zdobyli lekkoatleci bydgoskiego Zawiszy podczas pierwszego dnia (20 lutego) rozgrywanych w Arenie Toruń halowych mistrzostw Polski.

Impreza w grodzie Kopernika jest ostatnim sprawdzianem przed halowymi mistrzostwami Europy, które w Arenie Toruń odbędą się w dniach 4-7 marca. Pierwszego dnia walki o medale krajowego czempionatu z dobrej strony pokazali się zawodnicy bydgoskiego Zawiszy.

W biegu na 60 metrów pań, na najniższym stopniu podium stanęła Marika Popowicz-Drapała. Zawodniczka Zawiszy uzyskała czas 7,35 sek., a po złoto sięgnęła w czasie 7,10 sek. Ewa Swoboda. – Trochę nie dowierzałam, że udało mi się pobiec taki wynik – powiedziała nowa mistrzyni kraju po biegu i przyznała, że dawno tak szybko nie biegała. – Miałam podwójną motywację, bo rok temu nie startowałam i nie broniłam żadnego medalu – dodała Swoboda. U mężczyzn, na tym dystansie po złoto sięgnął Remigiusz Olszewski, a jego wynik – 6,59 sek. to jednocześnie rekord życiowy zawodnika Zawiszy. Po biegu, Olszewski nie był jednak zadowolony. – Liczyłem na dużo, dużo więcej – ocenił na gorąco. – To życiówka, ale liczę, że na halowych mistrzostwach Europy będzie dużo lepiej. Szwankuje u mnie jeszcze start z bloku, bo zmieniłem nogę, która jest wybijająca – dodał Olszewski.

Brązowy medal w konkursie skoku o tyczce kobiet zdobyła Victoria Kalitta, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości czterech metrów. U mężczyzn, w konkursie skoku wzwyż drugi był Mateusz Kołodziejski – 2,19 m, a trzeci Gracjan Wiśniewski – 2,12 m. Wygrał Norbert Kobielski (MKP Inowrocław) – 2,22 m. Formą w Toruniu znów błysnął były lekkoatleta Zawiszy Marcin Lewandowski, który wygrał bieg na 1500 metrów w czasie 3:40,14. Zawodnik AZS UMCS Lublin musiał odpierać atak Michała Rozmysa. Pecha miała za to w rywalizacji pięcioboistek Adrianna Sułek, zawodniczkę Zawiszy po biegu zdyskwalifikowano za przekroczenie wewnętrznej linii bieżni i ostatecznie sklasyfikowano ją w klasyfikacji zmagań na szóstym miejscu.

Jutro drugi dzień zmagań o medale mistrzostw kraju w Arenie Toruń.

LEKKA ATLETYKA – HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI – ARENA TORUŃ, 20.02.2021 R.