Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski w Bydgoszczy rozpoczęte. Gwiazdy ze złotymi medalami [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: Bartosz Górecki
W piątek na stadionie Zawiszy rozpoczęły się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Zachęcamy do oglądania zdjęć Bartosza Góreckiego.
Pierwszego dnia rywalizacji złote medale zdobywali faworyci – Anita Włodarczyk, Piotr Lisek oraz Konrad Bukowiecki. Mistrzyni olimpijska, mająca ostatnio problemy natury stomatologiczne, dopiero w czwartej serii objęła prowadzenie. Później poprawiła się jeszcze na 70.08, a zdobycie dwunastego mistrzowskiego tytułu przypieczętowała w szóstej kolejce próbą na 70.66.
Lisek walczy o wyjazd do Tokio
O minimum na mistrzostwa świata w Tokio walczył tyczkarz Piotr Lisek. Złoty medalista pokonał w Bydgoszczy 5.62 i kolejny raz w tym sezonie atakował 5.82. Niestety kolejne próby uporania się z tą wysokością kończyły się triumfem poprzeczki, która spadała ze stojaków. – Buduję się od nowa. Nie jest prostą rzeczą przez tyle lat być na topie – mówił wyraźnie niezadowolony ze swojego występu w Bydgoszczy Lisek.
Wobec absencji Ewy Swobody, która zmaga się z lekką kontuzją, mistrzynią Polski w biegu na 100 metrów została Krystsina Tsimanouskaya. Zawodniczka ze stolicy uzyskała czas 11.38. Wśród mężczyzn najlepszy w finale setki był Dominik Kopeć. Mimo słabszej reakcji startowej sprinterek Agrosu Zamość wywalczył złoto z czasem 10.29.
W biegu na 1500 metrów najlepsza była mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, a pochodząca z Włocławka Klaudia Kazimierska. Złoty medal wśród panów zdobył Filip Rak.
Bukowieckiego z trybun oglądała żona
Tegoroczny mistrz Europy do lat 23 w biegu na 3000 metrów z przeszkodami Maciej Megier triumfował w mistrzostwach Polski z czasem 8:41.10. Bieg kobiet, dwa dni po starcie w ulewnym deszczu podczas mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie, wygrała Kinga Królik. Pabianiczanka wyprzedziła na mecie broniącą tytułu Alicję Konieczek.
Konrad Bukowiecki, dopingowany z trybun przez żonę Natalię, która jutro w Bydgoszczy mierzyć się będzie z rywalkami na dystansie 200 metrów, wygrał pchnięcie kulą z wynikiem 20.26.
Notująca w tym sezonie stałe postępy Zofia Gabroska wygrała rywalizację tyczkarek, a w skoku w dal walcząca o kwalifikację z rankingu na mistrzostwa świata Nikola Horowska musiała uznać wyższości Anny Matuszewicz.
Walkę nie tylko o mistrzostw Polski, ale potrzebne punkty rankingowe stoczyli podopieczny Roberta Urbanka w konkursach rzutu dyskiem. Daria Zabawska zdobyła złoto z wynikiem 60.40 i umocniła się na pozycji dającej jej bilet do Tokio. W nieco gorszej sytuacji pozostaje Oskar Stachnik, którego 61.91 i złoto dało solidny zastrzyk punktów, jednak za mały, aby w Bydgoszczy zapewnić sobie wyjazd do Japonii.
W sobotę drugi dzień rywalizacji.
- Abramczyk Polonia rozbiła Innpro ROW Rybnik. Zapis relacji na żywo - 21 czerwca 2026
- Po meczu z Rybnikiem farbowali włosy. Wspominamy mecz Polonii Bydgoszcz sprzed ponad 20 lat - 21 czerwca 2026
- Hel, Kołobrzeg i Bory Tucholskie. Wracają wakacyjne pociągi - 19 czerwca 2026



























![Gwiazdy polskiej lekkoatletyki wystartowały w Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy [ZDJĘCIA] Memorial Szewinskiej 2026](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/05/memorial-szewinskiej-bg-14-150x150.jpg)




