Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h NNE
H 16 • L 12
16C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
13C
Nd
21C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczLetnie Krwiobranie. Trwa konkurs na zakończenie wakacji
1200px-Blood_Donation_12-07-06_1
29.08.2016 | 18:34

Letnie Krwiobranie. Trwa konkurs na zakończenie wakacji

To już ostatnia szansa na wzięcie udziału w konkursie organizowanym przez RCKiK w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Pobieranie krwi nie boli.

Fot. wolny dostęp

Lato można pożegnać na wiele sposobów. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy zachęca, by zrobić to poprzez oddanie krwi.

Do końca sierpnia trwa konkurs „Letnie Krwiobranie”. Udział w nim może wziąć każdy, kto do 31 sierpnia (włącznie) odda krew lub jej składniki w siedzibie RCKiK w Bydgoszczy przy ul. Markwarta 8 lub w wybranym przez siebie Oddziale Terenowym centrum. Po wykonaniu tej czynności niezbędne jest wypełnienie kuponu konkursowego. Wyłonienie zwycięzcy odbędzie się na drodze losowania, które zaplanowano na 31 sierpnia. Wyjątkiem jest Oddział Terenowy w Inowrocławiu, gdzie konkurs potrwa o jeden dzień krócej i zwycięzcę poznamy już 30 sierpnia.

Do wygrania jest wiele atrakcyjnych nagród, a najlepszym z nich jest satysfakcja z wykonania dobrego uczynku. Należy pamiętać, by oddaniu krwi towarzyszyła idea ratowania życia, a myśl o nagrodzie zachęcała, by zrobić ten krok. Udział w akcji powinni rozważyć przede wszystkim ci, którzy mają jedną z podanych grup krwi: A RhD+, 0 RhD+, A RhD-, 0 RhD- oraz B RhD-. To właśnie takiej krwi aktualnie znajduje się najmniej w zapasach RCKiK.


Powiązane treści