Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 5 • L 3
1C
Sr
1C
Czw
0C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportRock’N’Run odbędzie się po raz trzeci. W tym roku w innym miejscu
20160829_111028
29.08.2016 | 13:24

Rock’N’Run odbędzie się po raz trzeci. W tym roku w innym miejscu

Wydarzenie określane jest jako najgłośniejszy bieg w Polsce.

Na zdjęciu: Taki medal otrzymają uczestnicy tegorocznej edycji imprezy.

Fot. JW

Już w tę niedzielę (4 września) wystartuje 3. edycja imprezy biegowej Rock’N’Run. W tym roku wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”.

Zmiana miejsca ma bardzo duże znaczenie przede wszystkim dla mieszkańców miasta. Trasa biegu prowadzić będzie jedynie przez ścieżki znajdujące się na terenie parku, więc nie zostaną zablokowane żadne drogi miejskie. Ta informacja ucieszy kierowców, lecz zasmuci osoby, które chciałyby spędzić niedzielne popołudnie w Myślęcinku. Korzystanie z parku będzie utrudnione dla tych, którzy będą chcieli spokojnie wypocząć na jego terenie.

Na brak atrakcji na pewno nie będą narzekać fani muzyki rockowej. Podczas biegu odbywać się będą koncerty grane na żywo przez liczne cover bandy. Wysłuchać ich będą mogli nie tylko biegacze, ale także ci, którzy przyjdą im kibicować. Wstęp na wszystkie koncerty będzie darmowy. Występy rozpoczną się tuż po godz. 12:00, po tym jak wystartują uczestnicy biegu. Grupy muzyczne zagrają na scenach zamieszczonych w pobliżu trasy biegu, czyli np. obok wakeparku, boiska piłkarskiego, Miasteczka Ruchu Drogowego, Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji. Główna scena zlokalizowana będzie na Różopolu. To właśnie na niej o godz. 15:30 wystąpi główna gwiazda, czyli legenda polskiego heavy-metalu – grupa Acid Drinkers.

Na Polanie Różopole zlokalizowany będzie również start oraz meta biegu. Udział w nim mogą wziąć nie tylko zawodowi biegacze, ale również amatorzy. Bieg odbędzie się na dwóch dystansach. Do wyboru jest półmaraton Rock’N’Run liczący ponad 21 km oraz Rockowa Pętla o długości 5,250 km. Niezależnie od wyboru długości trasy, każdy uczestnik przebiegnie taką samą drogą wiodącą m.in. ul. Konną i Hipiczną. Osoby, które zdecydują się wziąć udział w półmaratonie zrobią to aż cztery razy. Wszyscy zostaną nagrodzeni. Na mecie czekać będą na nich medale, a najlepsi dodatkowo otrzymają statuetki oraz bony ufundowane przez partnera imprezy, sklep Decathlon. Ponadto każdy otrzyma pakiet startowy.

Warunkiem udziału w biegu jest zapisanie się oraz uiszczenie opłaty startowej. Zapisy wciąż trwają. Do tej pory zgłosiło się już ponad 500 osób, a organizator, fundacja Rock’N’Run, zakłada, że ostatecznie udział w imprezie weźmie ok. 600 osób. Wpisowe na półmaraton kosztuje 80 zł, a na bieg Rockowa Pętla: 75 zł. Od 1 września zapisy na oba biegi kosztują po 100 zł. W piątek (2 września) rozpoczną się odbiory pakietów startowych. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej imprezy www.rocknrun.pl. Impreza odbywa się pod patronatem Urzędu Miasta Bydgoszczy i ma szczególne znaczenie dla promocji miasta

W trakcie trwania imprezy na Różopolu odbywać się będzie zbiórka potencjalnych dawców szpiku. Wolontariusze DKMS będą zachęcać do tego, by oddać wymaz i przekonać się, komu można w ten sposób pomóc.  Ponadto tego dnia zaplanowano również turniej golfowy oraz zawody w wakeparku.


Powiązane treści