[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sklepy sieci Lidl także będą otwarte w niedzielę. Wiemy, kiedy zostanie ujawniona lista czynnych marketów

Dodano: 27.08.2021 | 16:13

Na zdjęciu: Od 5 września swoje sklepy w niedzielę bez handlu otworzy także Lidl.

Fot. Szymon Fiałkowski

Sieć Lidl zapowiada, że od 5 września otworzy niektóre swoje sklepy także w niedzielę bez handlu. Czy będą to placówki w Bydgoszczy i regionie? Informacje, które jego sklepy będą czynne w niedziele niehandlowe, pojawią się już niebawem w serwisie Lidl.pl. Firma jeszcze nie ujawnia, ile placówek będzie działać we wszystkie niedziele.

W ostatnich tygodniach coraz więcej sieci handlowych – m.in. Kaufland czy Polo – otwiera swoje sklepy jako „placówki pocztowe”, także w niedzielę. 11 lipca do ich grona dołączyło kilkadziesiąt sklepów sieci Biedronka, realizując – wówczas w ramach pilotażu funkcję „Odbiór w punkcie” oferowanej przez  Pocztę Polską. Obecnie usługa „Odbiór w punkcie” jest dostępna już w 240 dyskontach należących do Jeronimo Martins Polska S.A. W Bydgoszczy Biedronki otwarte w niedzielę znajdują się przy ulicach: Magnuszewskiej 6 (Wyżyny), Inowrocławskiej 1A (Górzyskowo) oraz Wyzwolenia 106 (Fordon), Kolbego 56 (Osowa Góra) i Kossaka 17 (Górzyskowo).

Od 5 września swoje sklepy w niedzielę bez handlu otworzy także Lidl. – Jako jedna z ostatnich sieci postanowiliśmy otworzyć część naszych sklepów w niedziele, aby najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Równość i transparentność uwarunkowań prawnych jest dla nas bardzo ważna – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa komunikacji korporacyjnej i CSR w Lidl Polska w komunikacie prasowym przekazanym m.in. „Wirtualnym Mediom”.
Przedstawicielka niemieckiej sieci dodaje, że została ona zmuszona do decyzji o otwarciu części placówek „w wyniku działań innych uczestników rynku”. – Ta zmiana poprzedzona była długotrwałymi wnikliwymi analizami wielu uwarunkowań, takich jak działania konkurentów oraz prośby i oczekiwania konsumentów. Rozwiązanie to wprowadzamy w lokalizacjach, w których inne sieci handlowe również prowadzą działalność we wszystkie dni tygodnia – dodaje Robaszkiewicz. Usługi pocztowe, umożliwiające Lidlowi otwarcie marketów w niedzielę, zapewnią partnerzy – DHL oraz PointPack.

Czy sklepy sieci Lidl w Bydgoszczy będą otwarte w niedzielę? Tego dowiemy się za kilka dni. Sieć zapowiada, że informacje, które sklepy będą czynne w niedziele niehandlowe, pojawią się w serwisie Lidl.pl w zakładce „sklepy”/„znajdź swój sklep” we wtorek, 31 sierpnia. I tak też się stało – wiemy, które sklepy LIDL będą otwarte w NIEDZIELĘ [KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ].

Przyjęty przede wszystkim głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości zakaz handlu w niedzielę funkcjonuje od 2018 roku. Projekt ustawy złożyły środowiska związane z organizacjami związkowymi, między innymi NSZZ „Solidarność”, jeszcze w 2016 roku. W związku z coraz częstszymi porozumieniami sieci handlowych z firmami kurierskimi i operatorami pocztowymi działacze PiS chcą zmian w przepisach, które uniemożliwią taką kooperację. Mówi się o wprowadzeniu przynajmniej 50-procentowego progu przychodów z działalności pocztowej, aby uznać placówkę właśnie za świadczącą usługi pocztowe.

Według badań CBRE z końca czerwca, na które powołują się Wirtualne Media, 55 procent ankietowanych jest przeciwnych zakazowi handlu (wzrost o 4 punkty procentowe w stosunku do 2020 roku). Zwolennikiem zakazu jest co trzeci pytany, a 14 procent osób „nie ma zdania” na ten temat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments